Teknoloji

TP-LINK Dünya Liderliğini Sürdürüyor

0

Bağımsız araştırma şirketi IDC’nin 2015 yılı araştırma sonuçlarına göre TP-LINK, WLAN pazarındaki liderliğini sürdürüyor. 2015 yılında dünya genelinde tüketici WLAN pazarında yüzde 40.62 pay alarak liderliğini koruyan şirket, en yakın rakibinin tam 31.2 puan önünde yer alıyor. Kendisinden sonra gelen üç markanın toplam pazar payından daha fazla pay ile lider olan TP-LINK, 2016 yılında da pozisyonunu korumayı hedefliyor.

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, TP-LINK’in son iki yıldır yüksek performanslı ürünler satışa sunduğunu belirterek, “Bu sonuçlar gösteriyor ki TP-LINK sadece orta ve alt seviye ürün gruplarında tercih edilen bir marka değil. Kaliteli ürünleri ve müşteri memnuniyeti sonucunda yüksek performanslı ürünlerde de başarımızı sürdürüyoruz” diyor. Türkiye WLAN pazarına yönelik bağımsız araştırma şirketlerinin araştırmaları olmamasını eleştiren Dinçer, “Biz Türkiye pazarına yönelik araştırmaların da olmasını ve yayınlanmasını arzu ediyoruz. Böylece TP-LINK’in Türkiye pazarında da lider olduğu ortaya çıkacak ve spekülasyonlar sonlanacak. Araştırma şirketlerine bu konuda çağrı yapıyoruz ve TP-LINK olarak her tür bilgiyi sunmaya açık olduğumuzu belirtiyoruz” diyor.

Dünya pazarlarında büyümesini sürdüren TP-LINK, 21 çeyrektir üst üste tüketici WLAN pazarında lider konumda.  2015’te olduğu gibi geçtiğimiz yıllarda da rakiplerine bir hayli fark atan şirket, kaliteli, güvenli ve çok çeşitli ürünleri ve doğru pazarlama politikaları sayesinde bu başarıyı elde ediyor. TP-LINK, 2010 yılından itibaren kendi ofisiyle Türkiye pazarında da hizmet veriyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Far Cry Primal İnceleme

Previous article

En İyi Discord Performansı İçin HyperX Cloud

Next article

You may also like

More in Teknoloji