Teknoloji

TP-LINK’ten Kolay Kullanımlı PoE Switch Ailesi

0

Hem bireylere hem de kurumlara yönelik çok çeşitli ağ çözümleri üreten TP-LINK, başta güvenlik amaçlı IP kameralar olmak üzere çok sayıda cihazın ağa bağlanması gereken küçük ofisler ve evler için PoE switch (ağ anahtarı) ailesini genişletiyor.  Çok çeşitli PoE switch çözümü olan TP-LINK’in ürün protföyünde 4 girişliden 24 girişliye kadar, yönetilebilen, akıllı ve yönetilmeyen ana başlıklarında her ihtiyaca uygun switch yer alıyor. Kolay kurulup kullanılabilen, uygun fiyatlı TL-SG1008PE modeli ise, evlerde dahi rahatlıkla kullanılabilecek basitlikte tasarlanmış.
Özellikle IP kamera, IP telefon gibi ağa çok sayıda cihazın bağlanması için kullanılan PoE (Power over Ethernet) switch’ler, Ethernet üzerinden güç sağlayabildikleri için elektrik hattı olmayan yerlere de kamera vb cihazların kurulmasını sağlıyor.  Elektrik hattı ya da prizi olmayan yerlere bu switchler sayesinde IP kamera vb ürünler rahatlıkla yerleştirilebiliyor ve ağa bağlanıyor.

TP-LINK’in PoE switch ailesinde hem 802.3af (PoE), hem de 802.3at (PoE+) destekli modeller yer alıyor. Ethernet üzerinden beslenen cihazların güç gereksinimlerine göre tüketiciler tercih yapabiliyor. TL-SG1008PE modeli  IEEE802.3af uyumlu cihazların bağlanabildiği bir anahtarlar. Yenilikçi enerji verimi teknolojisi sayesinde çok az enerji tüketiyor ve yüzde 75’e varan tasarruf sağlıyor. Ayrıca, aşırı güç yüklenmesine karşı da koruması olan bu cihaz güç tüketimini düzenliyor ve sistemin sağlıklı çalışmasını sağlıyor.

Hiçbir yapılandırma ve kurulum gerektirmeyen bu ürün tak – çalıştır özellikli. Bu nedenle evlerde ya da küçük ofislerde rahatlıkla kullanılabiliyor. TP-LINK’in  4 ya da 8 girişli, basit kullanımlı PoE switch modelleri hakkında ayrıntılı bilgi için: http://www.tp-link.com.tr/products/biz-list-42.html

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Spotify: Aşkını Müzikle Fısılda!

Previous article

Star Wars: Bölüm VIII’in Çekimleri Başladı

Next article

You may also like

More in Teknoloji