Teknoloji

VR Ekosistemi HTC Vive X ile Büyüyecek

0

Yenilikçi ve akıllı teknolojilerinin öncü ismi HTC, sanal gerçeklik (VR) alanında faaliyet gösteren yeni girişimlere yönelik global hızlandırma programı HTC Vive X’i hayata geçireceğini duyurdu.

HTC tarafından yönetilecek 100 milyon ABD Doları tutarındaki yatırım fonu ile genç ve yenilikçi şirketler desteklenirken, bu yeni girişimlere uzmanlık, gelişmiş VR teknolojileri, finansal yatırım, mentorluk ve pazara açılma konularında destek sağlanacak. Global VR ekosisteminin geliştirilmesi, desteklenmesi ve büyütülmesine imkan sağlayacak şekilde tasarlanan program, destek alacak girişimcilerin Vive platformu için içerik üreticileri veya içerik destekçilerine dönüşmesinin de önünü açacak.

HTC Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Cher Wang, “En parlak ve yaratıcı zekaları Vive X’e katılmak üzere bir araya getirmekten büyük bir heyecan duyuyoruz. Sanal gerçeklik dünyayı değiştimeyi amançlıyor, bunun daha etkin bir şekilde yapılabilmesi sağlıklı bir ekosistem oluşması çok önemli. HTC Vive ile genç yeteneklerin ilginç ve  etkileyici içerikler yaratmasına ve bu sektörün geleceğinin şekillendirilmesine katkıda bulunmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

 

İlk aşamada Pekin, Taipei ve San Francisco’da hayata geçirilecek olan Vive X programına  önümüzdeki dönemlerde yeni merkezlerin katılması planlanıyor. Program sayesinde genç ve yenilikçi şirketlere fon sağlamanın yanısıra başlangıçtaki büyüme dönemi boyunca ofislerini bu şehirlerden birinde kurmalarına da imkan verilecek.

Mayıs 2016’dan itibaren Pekin’de başlayacak Vive X pilot programı kapsamında, Asya’nın dört bir yanından seçilmiş genç ve yenilikçi girişimler, Vive platformu ile birlikte büyümeleri hedefiyle programa katılmaya davet edilecek. Diğer lokasyonlarda olduğu gibi, Pekin’deki Vive X kapsamında VR sektöründe başarısını kanıtlamış şirketlerin büyümesine ivme kazandırmak için her bir katılımcı şirket küçük bir hisse karşılığında nakit yatırıma erişecek. Program, VR ekosistemini ve son kullanıcı deneyimini zenginleştiren içerik, araç, uygulama ve aksesuarlar yaratan her sektörden şirketlere açık olacak.

Vive X hakkında daha fazla bilgi için, www.htcvive.com/us/vivex/ HTC Vive için ise, www.HTCVive.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

The Climb, Oculus Home’da Yerini Aldı

Previous article

Spotify ve PlayStation İşbirliği Birinci Yılında

Next article

You may also like

More in Teknoloji