Teknoloji

Yılbaşı Alışveriş Sezonu Girişimcileri e-ticarete Davet Ediyor

0

Avrupa’nın lider e-ticaret firması Dreamcommerce’un Türkiye’deki platformu Zencommerce; girişimcilere ve firmalara anlamlı bir yılbaşı hediyesi sunuyor.

İnternetin yaygınlaşması ve mobil ticaretin güçlenmesiyle giderek dijitale kaymaya başlayan e-ticaret, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yılbaşı döneminde en yoğun günlerini geçirecek. Milyonlarca müşterinin mobil cihazlarından sanal mağazalara akın edeceği günlerde Zencommerce.com; girişimci adaylarına e-ticarete dâhil olmaları için son dakikaya kadar sürpriz fırsatlar sunacak.

E-ticaret geleneksel alışverişin yerini alıyor

E-ticaretin yılbaşı dönemini canlandırdığına en iyi örnek ABD’de Şükran Günü’nü takip eden Kara Cuma ve Siber Pazartesi. Amerikalılar 2016’da Kara Cuma siparişlerinin yüzde 48’ini mobil cihazlardan yaparken, aynı alışkanlığı Siber Pazartesi’de de gösterdi.

Küresel alanda hızla değişim gösteren alışveriş dinamiklerini değerlendiren Zencommerce Türkiye Ülke Müdürü Emre Gülas “ABD’de Kasım-Aralık perakende e-ticaret satışları 56,4 milyar dolara ulaşırken, mobil e-ticaretin bu rakamdaki payı 12,6 milyar dolar oldu. Siber Pazartesi’nin 2016’da getirdiği gelir ise geçtiğimiz yıla oranla yüzde 12,1 artarak 3,45 milyar dolara yükseldi. Türkiye’de ise son birkaç yıldır etkisini hissettiren Kara Cuma, yılbaşı dönemlerinde tüketicileri daha fazla alışverişe teşvik ediyor’’ ifadesini kullandı.

Türkiye’deki internet kullanıcıları hep son dakikaya kalıyor

Türkiye’deki internet kullanıcılarının yüzde 91’i incelediği ürüne ulaşmak için yerel firmaları tercih ederken, aramaların yüzde 31’i spesifik bir ürünü bulmak için gerçekleşiyor. Ürün incelemelerinin yüzde 53’ü akıllı telefon ile yapılırken, kullanıcılarının yüzde 44’ü ilk fiyat bilgisine bakıyor.

Tüketici özelliklerinin girişimci ve firmalar tarafından mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini belirten Gülas: “Ülkemizde yılbaşı satışlarını arttıran bir diğer önemli husus Türk insanının son dakikada alışveriş yapmayı sevmesi. Tablo böyle olunca yılbaşında e-ticaret satışlarında büyük bir artış görülüyor. Yılbaşının çevrimiçi alışverişe olan etkisini değerlendirdiğimizde markaların e-ticarete başvurmaları kaçınılmaz bir hamle olacaktır. Platformumuz aracılığıyla kullanıcılarımız; ürünlerini satacağı sanal mağaza kurulumunu anında gerçekleştiriyor ve yılın en çok satış yapılan günlerini değerlendirme şansı buluyor” yorumunda bulundu.

E-ticarete atılmak yılbaşında daha avantajlı

Girişimci ve firmalara yılbaşı döneminde e-ticarete atılmaları için özel avantajlar sunan Zencommerce.com; sadece 1 dakikada aktif hale gelen yazılım paketlerini, 26 – 31 Aralık tarihlerinde yüzde 80’e varan indirimlerle sunacak. Gülas, “Girişimci ve firmalar sunduğumuz avantajlardan sadece yılbaşı sezonunda yararlanmakla kalmayacak, aynı zamanda yeni yıla satışa başlamış bir mağaza ile girecekler” ifadesini kullandı.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Kaspersky Lab Araştırdı: Internet’in En Yaramaz Çocukları Hangi Ülkede?

Previous article

Tiger Knight: Empire War Yeni Yılı Muhteşem Hediyelerle Karşılıyor

Next article

You may also like

More in Teknoloji