Yaşam

Gillette & Tinder Araştırdı: Kadınlar Tıraşlı Erkekleri Daha Çekici Buluyor!

0

Tıraş konusunda yenilikçi ürünleriyle her gün milyonlarca erkeğe mükemmel tıraş deneyimi yaşatan Gillette ve sosyal medyada giderek daha popüler hale gelen tanışma platformu Tinder tarafından dünya çapında yapılan bir araştırmaya göre, kadınlar Tinder üzerinden sakallı erkeklere kıyasla tıraşlı erkekleri daha çok tercih ediyor. Araştırmaya göre, üniversite öğrencisi kadınların %91’i tıraşlı erkekleri daha çekici buluyor.

Tıraşlı erkeklerin kadınlar tarafından daha çok beğenildiğini ortaya koyan araştırma ile dünya çapında 100.000 Tinder erkek kullanıcısının profilleri izlenerek tıraşsız ve tıraşlı olmalarına göre “beğenilme” ve “pas geçilme” oranları değerlendirildi. Araştırma sonuçlarına göre, tıraşlı erkekler, toplam beğenilme oranından %74’ünü almayı başarırken, sakallı erkeklere göre %37 daha çok eşleşme oranı elde etti.

Tıraşlı ve bakımlı erkekler Tinder üzerinde daha çok tercih ediliyor!

Gillette ve Tinder araştırmayı bir adım daha ileri götürdü ve dünya çapında birçok erkek kullanıcı ile işbirliği yaparak profillerinin Tinder üzerindeki etkileşimlerini inceledi. Katılımcılar Tinder üzerindeki alışkanlıklarını ve fotoğraflarını değiştirmeden sakallı halleri ile bir hafta boyunca Tinder’da etkileşimde bulunmaya devam etti. Bir hafta sonra ise sakallı fotoğraflarını kaldırarak yeni tıraş olmuş yüzlerinin fotoğraflarını Tinder’a yüklediler. Araştırma ile oldukça çarpıcı sonuçlar elde edildi. Katılımcı erkeklerin %19’u tıraşlı fotoğraflarını yükledikten sonra daha çok “beğenilme” alırken, katılımcıların yaklaşık %25’inin ekranda görülme oranında en az %60’lık bir artış yaşadı.

P&G Kıdemli İletişim Müdürü Kurt Iverson araştırma sonuçlarıyla ilgili “Tinder ile işbirliği yaparak yirmili yaşlarındaki kadınların nasıl görünen erkekleri tercih ettiğini araştırdık. Sonuçlar tıraşlı erkeklerin kadınların ilgisini çekmekte çok daha başarılı olduğunu ortaya koydu. Türkiye’de ve dünyada erkek bakımın lider markası olarak, yenilikçi çözümlerimizle erkeklerin istedikleri görünüme ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. Tinder’daki araştırmamızın sonuçları ile aynı zamanda erkeklere oldukça önemli ipuçları verdik. Araştırmamız, erkeklerin görünümleri ile ilgili stratejilerini bir kere daha düşünmeleri gerektiğini ortaya çıkardı.” dedi.

Araştırmayla ilgili daha fazla bilgiye http://www.shavetest.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Türkiye gamescom 2016’da Partner Ülke Oldu

Previous article

Radeon Software Crimson Edition Kullanıma Açıldı

Next article

You may also like

More in Yaşam