Yaşam

Tommy Hilfiger Yeni Dijital Showroom’unu Tanıttı

0

Tommy Hilfiger, yeni konseptiyle, marka deneyiminde dünya çapında devrim yaratmak için dijital teknolojiyi günlük iş uygulamalarına entegre etme odaklı yapısını yansıtıyor.

Tommy Hilfiger’ın Amsterdam’da konumlanan dijital showroomu, mağaza ekiplerinin ilgilerini daha çok çekecek bir satın alma yaklaşımı sunarak satış deneyiminde devrim yaratıyor. İnteraktif sistem, koleksiyonlar hakkındaki bilgileri, satış araçlarını ve marka içeriğini tek bir kesintisiz dokunmatik ekranda buluşturuyor.

Tommy Hilfiger CEO’su Daniel Grieder yeni konseptle ilgili duyduğu heyecanı şu sözlerle dile getiriyor: “Dijital showroom’umuz satma ve satın alma yolculuğunda perakende mağazacılar ve satış ekiplerimiz için devrim yaratıyor. Müşterilerimize en iyi hizmeti, deneyimi ve kaliteyi sunmaya tutkuyla bağlıyız. Yeni dijital showroom konseptimiz, geleneksel satın alma yaklaşımını tamamıyla yeniliyor ve moda sektöründe B2B satışlar için yeni bir standart belirliyor. Bu konsept ayrıca verimliliğe odaklı yaklaşımımızı desteklerken, Tommy Hilfiger satış deneyimini geliştirecek ve ciddi anlamda akıcı hale gelmesini sağlayacak.”

Yeni showroomu ‘Ustalık ve inovasyonun buluşması’ olarak tanımlayan Tommy Hilfiger ise; “Bu platform, marka DNA’mızın özünde yer alan değerleri yansıtıyor; atılımcı, ilham veren, şaşırtıcı, kapsayıcı ve erişilebilir. Bu konseptin geleceğin satış deneyimi olduğuna inanıyor, heyecan verici bu yeni düzende perakende ortaklarımızla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Dijital showroom’un merkezinde, ceviz bir masaya yerleştirilmiş yarım metreye bir metre büyüklüğünde interaktif, dokunmatik bir ekran yer alıyor. Bu masa ultra HD 4K ekranlardan oluşan dört metre yüksekliğinde bir duvar paneline bağlı. Müşteriler, Tommy Hilfiger spor giyim ve Hilfiger Denim sezon koleksiyonlarındaki her ürünü dijital olarak görüntüleyebiliyor ve tek bir ekranda sunulan tüm ürün kategorilerinden özel siparişler yaratabiliyor. Baştan ayağa komple görünümleri görebiliyor, eşsiz tasarım özelliklerini en ince detaylarıyla incelemek için yakınlaştırabiliyor, renk ve beden seçenekleri gibi ürün ayrıntıları için de giysiye tıklayabiliyorlar.

Ürün seçimi ve sipariş verme deneyimi, sürecin sadeleştirilmesini ve akıcı olmasını sağlayan dijital bir sistemle yenilenen geleneksel satış yaklaşımı üzerine kurulu. İnteraktif ara yüz, ürünlerin stilleri, teşhiri ve her müşteriye özel teslimat koşulları gibi konuların detaylı olarak değerlendirilmesine imkan veriyor. Bunların yanı sıra, geleneksel satış araçlarını markayla ilgili kapsamlı bilgilerle destekleyen dijital showroom, müşteriye eksiksiz bir Tommy Hilfiger marka deneyimi yaşama fırsatı sunuyor.

Dijital showroom konsepti, Tommy Hilfiger’ın sürdürülebilirlik misyonuna da hizmet ediyor. Basılı sipariş formlarını ortadan kaldırıyor ve nakliyenin yarattığı ekolojik etkileri azaltıyor. Tedarik zincirinden üretime, paketlemeden uluslararası nakliyeye kadar numune üretiminin yarattığı çevresel etkiler bu şekilde azaltılmış oluyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Twitter’dan yeni özellik: “Siz burada yokken”

Previous article

Audi ile 3D Müzik Keyfi

Next article

You may also like

More in Yaşam