ASUS Republic of Gamers ROG Strix XG32VQ ve XG35VQ’yu Duyurdu

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Teknoloji
438
0

ASUS Republic of Gamers, ürün ailesine eklenen yeni modelleri duyurdu: ROG Strix XG32VQ ve ROG Strix XG35VQ kavisli monitörler.

32 inç boyutundaki ROG Strix XG32VQ, akıcı oyun oynama ve görüntü kalitesi için dengeyi sağlarken, ROG ailesindeki büyük kavisli monitör olan 35 inçlik ROG Strix XG35VQ ise başarılı bir izleme deneyimi sunuyor. Her iki modelde de, görüntü yırtılması ve takılma yaşanmaması için Adaptive-Sync (FreeSync) teknolojisi kullanılıyor. Ayrıca ASUS Aura Sync sayesinde diğer Aura özellikli bileşenler ve çevre birimleri ile kusursuz senkronizasyon sağlanıyor.

ROG Strix XG32VQ ve XG35V2, ekranın her noktasının göze aynı mesafede olması için 1800R kavise sahip. Bu sayede, etkileyici görüntüler, renk bozulması ve kaymasının çok daha az olduğu geniş izleme açıları ve uzun oyun maratonlarında bile çok rahat bir izleme deneyimi elde ediliyor. Bu kavisi, %125 sRGB renk gamıyla birlikte sunan ROG Strix XG32VQ gerçekçi ve canlı renkler oluşturmada uzman. Daha büyük boyutlara sahip ROG Strix XG35VQ ise bir WQHD monitörden %35 daha fazla ekran alanı sunan ultra geniş 21:9 en boy oranı ve gerçeğe yakın görüntüler sağlayan UWQHD (3440 x 1440) çözünürlüğüyle daha net ve detaylı dokular elde ederek benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

Dahili ASUS Aura Sync aydınlatma teknolojisi, ROG Strix XG32VQ ve XG35VQ’yu Aura özellikli diğer bileşenler ve çevre birimlerine bağlama işlemini basitleştiriyor ve ayrıca ışıkları müzik veya ses efektleriyle senkronize etmeyi de daha kolay hale getiriyor. Senkronizasyonu yapmak için dizüstü veya masaüstü bilgisayarınıza Aura Sync yazılımını kurmanız yeterli. Ek olarak, özel Light Signature projeksiyon kiti ise ışık yansıma efektleri oluşturmanızı ve düzenlemenizi sağlıyor. ROG logolu iki adet kapağın yanı sıra verilen bir adet boş kapakla her oyuncu kendi tarzını yansıtan özel projeksiyonunu oluşturabiliyor.

ROG Strix XG35VQ; FPS, yarış, gerçek zamanlı strateji, rol yapma ve spor oyunlarında oyunculara avantaj sağlamak için 100 Hz tazeleme oranına sahip. ROG Strix XG32VQ ise en yüksek düzeyde ayarlarla oynanan hızlı oyunlar için 144 Hz’lik inanılmaz tazeleme oranıyla her şeyin tamamen akıcı görünmesini sağlıyor.
Her iki modelde de görüntü yırtılmasını, değişken kare hızlarını, ekran titreşimini ve giriş gecikmesini azaltan Adaptive-Sync (FreeSync™) teknolojisi yer alıyor. Ek olarak, ROG Strix XG35VQ’deki ASUS Çok Düşük Hareket Bulanıklığı Teknolojisi, hareket halindeki nesnelerin daha net görünmesini sağlayıp oyun deneyimini daha akıcı ve hızlı hale getiriyor.

Profesyonel oyuncuların görüşleriyle geliştirilen ASUS’a özgü oyun özellikleri ROG Strix XG32VQ ve XG35VQ’ta da yer alıyor. GamePlus kısayol tuşu; farklı nişangah seçeneklerine, zamanlayıcıya, saniye başına kare sayacına ve ekran hizalama özelliğine anında erişim sağlıyor. GameVisual özelliği, görüntüyü farklı oyun türlerine göre optimize eden yedi adet ayar modu sunuyor. DisplayWidget yazılımı ise kullanıcıların hızla ayar yapmasını veya ASUS GameVisual, App Sync™ ve mavi ışık filtrelerini yapılandırmasını sağlıyor.

Razer Hammerhead USB-C Ve iOS Mercury Edition Özellikleri