Haberler

Facebook Live ile Blizzard Oyunlarına Canlı Yayın İmkanı

0

Facebook, global platformunda dünyadaki oyunculara yeni bağlanma yolları sunmak ve yayıncıları güçlendirmek adına Blizzard Entertainment ile işbirliği yaptığını açıkladı.

Web, mobil ve konsollar üzerinden her ay 650 milyondan fazla insan Facebook hesaplarından giriş yaparak oyun oynuyor. Bu ay içinde Blizzard tüm oyunlarına Facebook Giriş ve Facebook Live’ın uygulama programlama ara yüzünü (API) entegre edecek. Bunun getirileri şöyle:

  • Facebook Giriş’i kullanarak Facebook hesaplarını World of Warcraft, Heroes of the Storm, Hearthstone, Diablo III, StarCraft II gibi oyunlara ve Blizzard’ın en son satış rekoru kıran Overwatch™ oyununa kayıt ve giriş yapabilecek. Facebook Giriş, Blizzard oyunlarında yeni sosyal işlevselliğin önünü açarken, Facebook’un AAA oyun içeriği paylaşmak, izlemek ve üzerinde tartışmak için tercih edilen bir platform olmasını sağlayacak.
  • Live API – Blizzard oyunları için Facebook Live API entegre edilerek “Go Live” canlı yayın işlevi oluşturulacak. Tarihinde ilk kez oyuncular Blizzard oyunları oynarken direkt olarak Facebook zaman tünellerinde canlı yayın yapabilecek. İnsanlar yayıncıların profillerine abone olup yeni yayınların bildirimlerini görebilecek.

İki şirketin işbirliğinin bir parçası olarak Blizzard yakın zamanda Facebook üzerinden birçok canlı yayın yaptı. İlk canlı yayın serisi Heroes of the Dorm™’a odaklandı. Geçtiğimiz hafta da Blizzard, Overwatch çıkış etkinliğini Facebook’ta canlı yayın ile kutladı.

Facebook ve Blizzard Overwatch’ın satışa sunulmasına hazırlık yaparken de beraber çalıştı. Bu süreçte Facebook’un Carousel, Canvas ve Instagram Marquee gibi pazarlama çözümleri kullanıldı.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

İlk Dijital Oyun Müzesi Ankara’daydı

Previous article

ASUS GX700 Türkiye’de!

Next article

You may also like

More in Haberler