Teknoloji

ASUS GX700 Türkiye’de!

0

ASUS bugün yaptığı açıklamada, Republic of Gamers (ROG) serisinin sınırlı sayıda üretilen dünyanın ilk sıvı soğutmalı oyun dizüstü bilgisayarı GX700’den dört adet Türkiye’ye getirdiğini duyurdu.

Takılıp çıkarılabilir soğutma modülü Hidro Overclock Sistemi’ne sahip GX700, Intel® Core™ i7-6820HK İşlemci ve NVIDIA® GeForce® GTX™ 980 ekran kartı ile kullanıcılara masaüstü seviyesinde bir oyun deneyimi yaşatırken hareket halinde olanlar için ise ultra bir performans sunuyor. Dünyanın ilk 4K UHD oyun dizüstüsü olma ünvanını da elinde bulunduran GX700, NVIDIA G-SYNC™ teknolojisi sayesinde akıcı ve çarpıcı görüntüler ortaya koyuyor.

ROG Hidro Overclock Sistemi

Seriye özel ROG Hidro Overclock Sisteminin sunduğu overclock performansı ile ROG GX700, rakipsiz bir oyun gücü sunuyor. GX700 içerisinde ısı yayan bileşenlerin etrafında sıvı soğutmayı dolaştıran bir pompa kullanan sistem sayesinde, iki radyatörün yer aldığı soğutma modülünden geçen sıvı soğutma, ısıyı dağıtıyor. Soğutma modülü ve GX700 arasındaki ROG patentli bağlantı ise sıvı soğutmanın sızdırma olmaksızın dolaşımını sağlıyor.

 

Bu soğutucu; alüminyum, demir, çelik ve bakır alaşımlar da dâhil tüm bileşen ve materyaller için paslanmaya karşı bir koruma da sunuyor. Organik asit inhibitörlerinin düşük azalma oranı, kovuklaşma yıpranmasını önleyici katkı maddelerine ihtiyacı ortadan kaldırıyor, normalde olağan inhibitör testleri için gerekli olan bakım kesintilerini ve inhibitör konsantrasyonunu devam ettirmek için katkı maddesi koymayı azaltıyor.

 

Uç noktada overclock potansiyel

Intel Core™ i7-6820HK İşlemci ve NVIDIA GeForce GTX 980 ekran kartının güç verdiği ROG GX700, ROG Hidro Overclock Sistemi sayesinde kullanıcıların BClock’ı yüzde 31 civarında, CPU’yu ise yüzde 48’e varan oranda overclock yapmasını sağlıyor. Böylece işlemci saat frekansı 2,7GHz’den 3.6GHz’ye kadar artırılabiliyor. Buna ek olarak DDR4 RAM yüzde 43’e kadar güçlendirilerek hızı 2133MHz’den 2800MHz’ye çıkarılabiliyor. Bu hız aşırtmaları ile GX700, masaüstü seviyesinde muhteşem bir oyun performansı sunuyor.

 

Gerçek anlamda 4K UHD oyun deneyimi

Şu an pazarda bulunan 4K UHD oyun dizüstüleri, sadece 4K UHD video oynatma desteği sunuyor. 4K UHD oyun deneyimi sunmayan bu dizüstü bilgisayarlara karşın ROG GX700, kullanıcılara gerçek anlamda 4K UHD oyun deneyimi sunan dünyanın ilk 17 inç dizüstüsü. ROG Hidro Overclock Sistemi, kullanıcıların en son oyunları 4K UHD kalitesinde oynamasını mümkün kılacak bir performans ortaya koyuyor.

Entegre NVIDIA G-SYNC ekran teknolojisi, kare hızı teklemelerini minimize etmek, gecikmeleri ortadan kaldırmak ve oyunculara mümkün olan en akıcı görüntüleri hızlı bir şekilde sunmak için görüntü yenileme oranını GPU ile senkronize ediyor. 

 

Hem ev hem de hareket halindeki kullanıcılar için üstün performans

Sahip olduğu overclock potansiyeli, masaüstü seviyesi NVIDIA GeForce GTX 980 ekran kartı ve ROG Hidro Overclock Sistemi sayesinde GX700, performansı diğer oyun dizüstülerinin sunduğu performansın çok ötesine taşıyor, böylece oyun severlere en uç noktada oyun deneyimi yaşatan bir mobil platform sağlıyor. İnce ve hafif bir tasarımı olan GX700, oyun tutkunlarının LAN partileri gibi mobilitenin avantaj getirdiği tüm etkinliklere katılımı için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor.

 

FİYAT & BULUNABİLİRLİK

Türkiye’de sadece dört adet bulunan bu dizüstüne 19.999 TL tavsiye edilen satış fiyatı ile sunuluyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER
İşlemci Intel® Core™ i7-6820HK İşlemci 2.7 GHz (8M Cache, 3.6 GHz’ye kadar)
Yonga seti Mobile Intel® CM236 Express Chipset
İşletim sistemi Windows 10 (64bit)
Bellek 32GB’ye kadar DRAM DDR4-OC
Ekran 17,3’//LED Arkadan Aydınlatmalı//Ultra İnce/B 400nits//UHD 3840X2160 16:9//AG//Adobe:100%//WV
Ekran kartı NVIDIA GeForce GTX980 (N16E-GXX)
Depolama PCIEG3x4 512G M.2 SSD *2
Kamera HD web kamera
Docking ROG Hidro Overclock Sistemi
 
Ebat 42.9(W) x 30.9(D) x 3.35 ~ 3.85 (H) cm
Ağırlık 3,6kg (8-hücreli pil ile); 3,4kg (Pil Olmadan)
İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Facebook Live ile Blizzard Oyunlarına Canlı Yayın İmkanı

Previous article

Hometech’in Karne Hediyesi Kampanyası Başladı

Next article

You may also like

More in Teknoloji