Haberler

SILENT HILL 2, PlayStation 5 ve PC için geri dönüyor!

0
SILENT HILL 2, PlayStation 5 ve PC için geri dönüyor!

Huzursuz uykularınızda o kasabayı görüyor musunuz? Konami Digital Entertainment BV, 2001 yılında piyasaya sürülen psikolojik korku oyunu SILENT HILL 2 için remake versiyonunun PlayStation 5 ve STEAM’e geleceğini duyurdu. Bloober Team, besteci Akira Yamaoka ve sanatçı Masahiro Ito tarafından geliştirilen sislerle kaplı karanlık kasaba, geliştirilmiş görseller, sesler ve oynanışla sizlerle olacak.

Yapımcı Motoi Okamoto (Prodüksiyon Müdürü) konuyla ilgili düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi, “SILENT HILL, üst düzey bir yapım olarak geri dönüyor. SILENT HILL serisinin en popüler oyunlarından olan SILENT HILL 2’nin PlayStation ve Steam için piyasaya çıkacağını duyurmaktan gurur duyuyoruz. Bir grup korku oyunu uzmanı tarafından hayata döndürülen bu yüksek kaliteli remake’in sizlerle buluşması için heyecanlıyız.”

Oyunun efsanevi müziklerini besteleyen Akira Yamaoka ise duygularını şöyle ifade etti, “SILENT HILL benim için bir ilham kaynağı. Oyuncular tarafından çok uzun zamandır sevilen bir işte yer aldığım için minnettarım. Tarih yeniden yazılmak üzere. Dilerim kendinizi oyunun tüyler ürpertici dünyasına tekrar kaptırabileceğiniz günü dört gözle beklersiniz.”

Oyunun konsept sanatçısı Masahiro Ito ise şöyle konuştu, “Piramit Kafa geri geliyor. Orijinal karakteri bilenler için yeni bir yolculuk, karakteri bilenler için bir orijin hikayesi ve… o canavarla yakından ilintili olan adamın en unutulmaz yolculuğu.” 

Bloober Team CEO’su Piotr Babieno’nun konuyla ilgili yorumlarıysa şu şekilde, “Bloober Team’in ortak vizyonunu şekillendiren ve oyun geliştirme maceramızın startını veren oyun SILENT HILL 2’den başkası değil. Şimdi, zorlu bir görevle karşı karşıyayız. Oyunla ilgili gençlik anılarımızı modern oyuncuların etkileşime geçebileceği bir dile çevirmemiz ve aynı zamanda oyunun orijinaline sadık bir deneyim ortaya koymamız gerekmekte. 20 yıldan fazla bir süre önce, KONAMI bünyesinde yer alan bir ekip, vizyonlarıyla elektronik eğlence tarihindeki en dikkat çekici oyunlardan birini geliştirdi. KONAMI ve Bloober Team birlikte çalışıp SILENT HILL 2 aracılığıyla hem türün yeni standartlarını belirleyecek hem de genç hayranlara unutulmaz bir deneyim sunacak. Çalışmamızla, Bloober Team’in günümüz teknolojisinde mümkün olanın en iyisini ortaya koyduğunu ve oyun geliştirmede zirveyi hedeflediğini göstermeye kararlıyız. Oyuncuların çalışmalarımızı görebileceği anı dört gözle bekliyoruz.”

SILENT HILL 2 remake, oyunun ana kahramanı James Sunderland’in uzun süredir ölü olan karısı Mary’den gizemli bir mektup aldıktan sonra, tüyler ürpertici bir kasabaya gelip ipuçlarını kovalamasını ele alıyor. 4K modern eğlence sistemlerinde deneyimlenmek için son teknolojileri kullanarak 20 yıl sonra yeniden hayata geçirilen ürkütücü canavarları ve James’in bilincinin diğer tezahürlerini deneyimlemeye hazır olun.

SILENT HILL: Townfall

SILENT HILL: Townfall, ünlü yayıncı Annapurna Interactive (Stray, Outer Wilds, Neon White) ve birçok BAFTA ödüllü bağımsız geliştirici No Code Studios (Stories Untold, Observation) ortak yapımı. Bu ortaklık, dünya çapındaki inanılmaz stüdyoların ve geliştiricilerin ikonik Silent Hill serisine nasıl yeni bir bakış açısı getireceğini temsil ediyor. SILENT HILL: Townfall ve KONAMI’nin Annapurna Interactive ve No Code Studios ile ortaklığı hakkında daha fazla ayrıntı ilerleyen günlerde açıklanacak.

SILENT HILL f

SILENT HILL f – 1960’ların Japonya’sında geçen, güzel ama ürkütücü bir dünyaya sahip tamamen yeni bir hikâye. Cinayet gizemleri, psikolojik ve doğaüstü korku temalı Japon görsel romanlarıyla ünlü Ryūkishi07 tarafından yazıldı.

SILENT HILL: Ascension

SILENT HILL: Ascension, dünyanın dört bir yanındaki katılımcıların tamamen yeni bir SILENT HILL hikayesine ve karakterlerine farklı platformlardan yön verdiği ve SILENT HILL’in kalbindeki psikolojik dehşeti yaşadığı özel bir deneyim.

SILENT HILL: Ascension, Genvid Entertainment, Bad Robot Games, Behavior Interactive ve dj2 Entertainment iş birliğiyle ortaya konuluyor.

Return to SILENT HILL

Beauty and the Beast (2014) ve orijinal SILENT HILL (2006) sinema filmiyle tanınan korku filmi yönetmeni ve yapımcısı Christophe Gans, franchise’da yeni bir film uyarlaması olan “Return to SILENT HILL”in (SILENT HILL’e Dönüş) başında yer alıyor. Bu projeler hakkında daha fazla bilgi daha sonraki bir tarihte açıklanacak.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Heavy Metal ve Diablo Immortal özel bir projede bir araya geldi

Previous article

SteelSeries Arctis Nova Turnuvalarına katılmak için son şans!

Next article

You may also like

More in Haberler