İnceleme

Call of Duty: Black Ops III İnceleme

0

Call of Duty dediğimizde ilk aklıma gelen tabii ki İkinci Dünya Savaşı dönemlerindeki başarılı oyunlar ve sonrasında oyun dünyasında sükse yapan Modern Warfare serisi direkt kafamda beliriyor. Gelecek, bilim vb. konular girdikten sonra serinin etkisini ve gücünü kaybettiğini düşünüyordum.

Gelelim Black Ops III’e, Treyarch bu konuda çok sıkı çalışıp kaliteli bir oyun ortaya koymuş. Bu her halinden belli yapımın.

Görsel ve işitsel anlamda oldukça kaliteli olan yapım bizlere özelleştirilebilmesi bol bir aksiyon sunuyor. Genellikle Battlefield serisinden aşina olduğumuz silahımızın, eşyalarımızın bolca seçime sahip olması gibi durum bu oyunda da mevcut. En ufak ayrıntısına kadar kullandığımız eşyaları kurcalayabiliyoruz.

Oyun 4 farklı seçenekle geliyor. Campaign, Multiplayer, Zombies ve Nightmare.

Hikayede neler var

yıl 2065. Gelişen teknoloji, savunma birliklerinin de değişmesine olanak vermiştir. Gizli operasyon birimleri dahil teknoloji ile iç içe geçen askeri yapılar geleceğin savunma ve saldırı tabanını oluşturmuştur. Mekanik robotlara dönüşen insanlığın devletler nezdinde tedirginlik yaratması, ilerleyen süreçte onları daha da büyük sıkıntılara sokacak çatışmaları başlatmıştır. Tam bu noktada sırtımıza yüklenen gizli görevle başlıyoruz oyuna.

Daha ilk görevden Etiyopya’ya gidiyoruz. Klasik bir başlangıç gibi dursa bile, aksiyon 1 saniye olsun durmuyor! Görevler boyunca sağda solda ufak detaylar göreceksiniz, ara sahneleri vs. iyi izleyin 😉 Son dönemde yazılmış en iyi Call of Duty senaryolarından da birine sahip diyebilirim.

Oyunda bir adet üssümüz bulunuyor. Burada silahlarınızı özelleştirebiliyor, yeteneklerinizi seçebiliyor, silahlarınızı deneyebiliyorsunuz.

Multiplayer Tarafı

Çok oyunculu mod dediğimizde niyeyse BF serisi bizim için çok daha hoş gözüküyor. Hızlı oyun anlayışını Quake ve Unreal zamanında bıraktık belki ondandır. Gerçekçi silahlarla hoplayıp zıplamayı pek sevemiyoruz belki de. Lakin bu oyunun teknolojik hali ile bu aksiyon ortamı tarif edilemez güzel bir ortam sunuyor bize.

Yine kendi silah kombinasyonlarınızı oluşturabiliyorsunuz. Silah, ekipman ve perklerden oluşan bu özel kombinasyonları kullabiliyorsunuz.

Zombi modu

Konsept bazlı bir yapım olarak karşımıza çıkan zombi modu, benzer oyunlardaki zombilerle mücadele modundan çok daha fazlasını sunuyor eğlence ve kalite olarak. Denemenizi öneririm.

Bilindik bir yapı olarak üzerinize gelmeye çalışan zombileri kaldıkları yerde tutmaya, öldürmeye ve bölümü tamamlamaya çalışıyorsunuz.

Görsellik ve ambians

Görsel kalite olarak serinin gelişimini, günümüzdeki sistem canavarı oyunlardan biri olarak karşımızda duran Black Ops III, müthiş akıcı grafikler için iyi bir sistem istiyor.

Hemen burada üzüntüye kapılmayın, ben NVIDIA 770GTX, 8 GB RAM ve 4. nesil i7 işlemci ile çatır çatır oynadım.

Efektler ve seslerin kalitesi, düşmeyen heyecan, dinmeyen aksiyon ve fazlası ile soluk soluğa bir oyun deneyimi sunuyor bize Black Ops III. Voidu üzerinden en uygun fiyatlarla edinebilirsiniz.

Herkese iyi oyunlar!

 

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Radore’den Boba Fett’li Tanıtım Filmi

Previous article

Football Manager 2016’nın Menajerleri Voidu’da Buluşuyor!

Next article

You may also like

More in İnceleme