İnceleme

Hearthstone Forged in the Barrens İnceleme

0

Blizzard’ın en yeni eklenti paketi Forged in the Barrens’ı sizler için inceledik. Bakalım, bu ilkelliğin altında ne yatıyor?

Çorak Topraklar

Tam bir güç gösterisi temasına sahip Forged in the Barrens’ta, destenize güç katmaya gelen 135 yeni kart (25 Efsanevi, 25 Epik, 35 Nadir ve 50 Yaygın)  mevcut. Bu kartlar, yeni mekanikler ve sinerjiler ile geliyor. Aynı zamanda, tam bir vahşi gücü temsil eder şekilde her yere dahil olabiliyorlar.

Vahşiliğin ön planda olduğunun bir kanıtı da “Frenzy” (Çılgınlık) anahtar kelimesi. Bu anahtar kelimesine sahip minyonlar, aldıkları ilk hasar sonucu bir ‘tepki’ gösteriyorlar. Bu tepki, özellikle düşük seviyelerde çok çalışma fırsatı bulamıyor da olsa, 1/1 minyonu alıp ejderha seviyesine çıkaran bir deste düzenine sahipseniz maksimum verimi elde edebilirsiniz. Frenzy’nin en işe yaradığı yer ise, ortalama üstü sağlığa sahip kartlarda oluyor. Kontrol destelerinde birden fazla düşük seviye minyonla sağlanan eşitlik, burada geçersiz kalıyor. Artık 1/1 – 1/1 Minyona sahip biri 2/2 ve Frenzy anahtar kelimesine sahip minyonunuzu yok etmeye çalışırken iki kere düşünecek.

Yeni gelen diğer mekaniklerden biri de seviye atlayabilen büyüler. Ne kadar ekmek o kadar köfte yani. Buna rağmen kartların Mana puanı artmıyor. Direkt olarak gelişim gösteriyorlar. Bir önceki eklenti paketi Darkmoon Panayırı Dehşeti ile benzer bir mekanik. Tabi ki o kadar kaos içermiyor ama yine de, tur bekliyor olmanız da dikkat edilmesi gereken bir strateji.

Son gelen mekanik ise, büyü okulları. Tüm yeni büyülerin ve geçmişe dönük tüm kartlarda yapılan düzenleme ile eski büyülerin elde edeceği büyü okulu kelimesi olacak. Bu da yeni sinerjiler ve kombolar demek. Her büyü okulunun alabileceği sınıflar da şöyle:

  • Arcane
  • Fel
  • Fire
  • Frost
  • Holy
  • Shadow
  • Nature

Yeni bir mekanik değil, ancak önemli bir ekleme de, 10 adet yeni Efsanevi Paralı Asker’in destelerinize katılabileceği.

Gökler Verdi, Gökler Aldı

Peki eklenti paketi ne kadar başarılı? Şuan için konsept ve ilk izlenimde güzel görünüyor. Tabi ki belirli kart düzenlemeleri bekleniyor. Denge olarak eleştirilerimi kenara koyuyorum. Dersine iyi çalışılmış, yenilikten veya bilinmezlikten çok strateji üstüne kurulu bir dönem geçirebiliriz. Destesini Barrens’e göre kurmuş, ancak astgele bir şeyler oynayan veya ‘en yenisi en iyisidir’ mantığı kuran çok fazla rakibi yenebiliyorsunuz. Mesela eğer destenizde ikiden fazla Watch Post var ise, muhakkak ‘Kargal Battlescar’ bulundurmalısınız.

En ilginç kartlardan birkaçı ise sadece eklenti paketine özel bir yarar sağlamayan Watch Post kartları. Duruma göre size bir minyon veren, rakibin kartlarının mana gereksinimi artıran veya her kart oynadığında +1/+1 bonus veren bu Watch Post kartları, destenizi kurarken dikkat edeceğiniz bir nokta da olabilir. Watch Post’ların en büyük negatif özelliği saldıramamak.

Üstte Efsanevi Paralı Askerler demiştik. Bunların güç dengesinin iyi ayarlandığını düşünüyorum. Destenizde kesin olması gerekmiyor, hatta bazı durumlarda (çoğunlukla Nötr olanlar) deste sinerjisine katkı sağlamıyor. Aralarında favorim ise Mankrik (ve eşi) diyebilirim. Bu tip görev kartları, hem sizi evrene daha çok dahil ediyor, hem de eğlenceli.

Eklenti paketiyle beraber yeni bir Han Kartı da oldukça bol bir ödül sistemiyle oyuncularla buluşmuş. Han Kartı’nın, para ödemeyen kişilere de her seviyede ödül vermesini güzel buluyorum. Umarım bu, böyle devam eder. Deste yapma ekranında seçim yapma süremizin uzamasını kim istemez değil mi 🙂

Topluluk içinde şimdiden bile oldukça pozitif bakılan Hearthstone Forged in the Barrens’tan şimdilik bu kadar. Şimdi, izninizle, biraz kule bakımı yapmaya gideceğim.

Mehmet Nalçakan
Annesi Lara Croft oynarken yancı olmaktan buralara kadar geldi. Crash Bandicoot'taki gizli karakter veya Solid Snake'in bilinmeyen klonu olabilir.

ASUS Republic of Gamers, ROG Live 2021 etkinliğini duyurdu

Previous article

Logitech G, VFŞL Kış Mevsimi Finaline Sponsor oldu

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in İnceleme