İnceleme

Hometech HT BOOK 14’ü Deneyimledik!

0

Bazen öyle donanımlar görürsünüz, ilk başta “ne işime yarayacak” dediğiniz ürün sizin en sıkı dostunuz olabilir. Hometech HT BOOK 14 ile tanışmam ve inceleme süresince muhabbet kurmam da böyle oldu.

Alışkını olduğumuz büyük ve ihtişamlı laptopların aksine küçük ama etkili diyebileceğimiz bir ürün olan HT Book 14, Windows 10 ile birlikte 14.1″ bir ekran ile geliyor. üzerinde 2 GB’lık Ram ve 32 GB’lık SSD bulunan cihaz adeta tazı gibi çalışıyor. Intel Atom Bay Trail Z3735F işlemcisine sahip olan ürün 1366×768 px’lik bir çözünürlüğe sahip.

Oyun oynama alışkanlığınızı bir kenara bırakıp ürünü değerlendirdiğinizde FHD olmaması haricinde amacınız “işinizi görmek” ise ince ve hafifliği ile odaklanıp çalışmanız için sizi motive edecektir bu arkadaş. HDMI çıkışı bulunan HT BOOK 14 1.4 kilogram ağırlığında. Kocaman laptopları taşımaya alışkın bünyeler olarak kendisini kucakladığımda “hafifmiş” diye gülümsedim.  Kalınlık olarak baktığımızda en kalın yeri 20 MM, en ince yeri ise 10 MM olan cihaz ciddi anlamda kompakt bir yapıda.

İş arkadaşı olarak görebileceğiniz ürün size rahatlıkla Facebook / Twitter işlemlerinizi, mail cevaplama, Office gibi programların kullanımı konusunda çözüm sunuyor. Performans konusunda müthiş şeyler beklemeden acil durumlarda sizi kurtaracak bir cihaz olarak bakabilirsiniz. Film izlemek ve basit oyunlar oynama konusunda da elinden geldiğince size yardımcı oluyor. Bu konuda ekranın parlak / mat olma durumu bizi biraz tatmin etmedi diye not düşmek istiyorum.

Ürünün performans ve kullanım açısının dışında baktığımızda ise rahat ve sessiz bir cihaz. Çoğunlukla hafif ve sessiz olması, bize gecenin bir vakti çalışırken ve aynı şekilde sessiz bir ortamda (kütüphane vb.) bütün ilgi ve alakayı üzerimize toplamama konusunda yardımcı oluyor.

Fiyat olarak da incelediğimizde 600 lira civarlarında gezen bir politika sözkonusu. Hedeflenen şey aslında sizin bir tablet almak yerine bu ürünü kullanıyor olmanız. Alışkanlıkların da bunda etkisi büyük. Örneğin benim hala bir tabletim yok. Ama böyle bir laptopu sadece media takip ve acil durumlar için alır mıyım? Bence alırım.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

İkonik Yılan Oyunu Facebook Messenger İle Geri Döndü

Previous article

Horizon: Zero Dawn İnceleme

Next article

You may also like

More in İnceleme