İnceleme

HyperX Fury 16 GB DDR4 İnceleme

0

Uzun yıllar boyunca pc toplama gibi işlemleri hem kendinize hem de arkadaşlarınız için yaptıysanız piyasanın içinde ram konusunda geçmişte yaşanan sıkıntıları da hatırlarsınız muhtemelen. Dolar’a gelen artışla dalgalanan piyasalarda ucuza satılan ramlerin çıkardığı sorunlar çoğumuzun canını sıkmıştır. Bu bahsettiğim olaylar 10 yıl kadar önce gerçekleşen mevzulardı. Şimdilerde artık markasız ram bulmak ve bu sorunları yaşamak için gerçekten kötü yerlerden alışveriş etmek gerekiyor.

Ram diye açtığımız konuda konuğumuz inceleme sistemimizde de kullandığımız DDR4 performansını bizlere yaşatan Fury. 16 GB’lık kit halinde test ettiğimiz ürün hakkında bakalım neler demişiz?

Öncelikle resmin tamamına bakmamız gerek. HyperX ailesinin 3 üyesi var. Predator, Savage ve Fury. Fury bu ailenin Fiyat performans konusunda bayrağı taşıyan üyesi. Bütçesi kısıtlı olup sisteminde iyi performans isteyenler için ilk seçenek Fury tarafı oluyor. Fiyat performans dediğimize bakmayın, oldukça da karizmatik bir duruşu var. Soğutucusu dahil simsiyah ve oldukça iddialı bir yapıda dış görüşünü.

2133, 2400 ve 2600 MHz frekanslarında çalışma yapabilen Fury serisi otomatik hız aşırtma özelliğine de sahip. Böylece siz Overclock için zaman harcamanıza, en dengeli değeri yakalamanıza da gerek kalmıyor. Tak çalıştır olmasının yanında böyle güzel bir halde bize sunulması da ürünün başka bir artısı.

ddr4 inceleme

Kit halinde anakarta yerleştirdiğimiz ramler çok iri olmadığından ötürü fazla sıkıntı yaratmadan montaj edilebiliyor. Tabi eski bir sistemin içine takmak istediğinizde biraz kablo ayıklamak zorunda kalabilirsiniz.

Bizim İnceleme Sistemimizi buraya tıklayıp görebilirsiniz, bu sistem üzerinde özellikle GTX 960 ve F/P ürünleri ile Intel 6700K birleşimine yönelik bir çalışma gerçekleştirdik. F/P kombinasyon ile elde ettiğimiz sonuçlar oldukça başarılı diyebiliriz.

Ram üzerinde yapılan işlemler, ağır grafik detaylara sahip oyunlar ve video kaydı, render, Twitch stream denemeleri gibi çeşitli projelerde bol bol zorladığımız Fury bizi hiç yolda bırakmadı. Hem güvenimizi kazanan hem de performansı ile bizi mutlu eden Fury bizden geçer not almayı başardı! Yeni sistem toplayacak arkadaşlara gönül rahatlığı ile öneririz.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Pokemon GO Tutkunları İstanbul’da Buluşuyor!

Previous article

iyzico BDDK’dan Ödeme Kuruluşu Lisansını Aldı

Next article

You may also like

More in İnceleme