İnceleme

XPG SUMMONER RGB İnceleme

0

XPG SUMMONER Cherry MX Blue Switch RGB Oyuncu Klavyesi piyasada uygun fiyatı ile bulabileceğiniz Cherry MX Blue Switch’lere sahip ürün. En yakın rakibinden 250 TL daha uygun olan bu ürüne şöyle bir bakalım.

XPG SUMMONER Cherry MX Blue Switch RGB Oyuncu Klavyesi Teknik Özellikleri

XPG’nin ek bir yazılım olmadan Cherry MX Blue Switchler ile donatıp piyasaya çıkardığı SUMMONER RGB, Core olarak Fiyat / Performans odaklı bir ürün diyebiliriz. Ek herhangi bir yazılım ihtiyacı olmaması, basit kurulum ve uygulaması ile kutudan çıkardıktan dakikalar sonra hazır hale geliyor. Ürün globalde Silver, Blue ve Red olmak üzere 3 farklı switch türü ile satılıyor. Ülkemizde şu an sadece Blue bulunmakta.

XPG SUMMONER RGB alışıldık bir tasarım üzerine kurgulanmış ve önceden tanımlı RGB aydınlatma ile geliyor. Yukarıda dediğimiz gibi herhangi bir yazılım kontrolü klavye ve ışıklandırma için bulunmuyor. Klavye üzerinde makro, medya kontrol tuşlarıyla birlikte mıknatıslı ergonomik bilek desteği yer alıyor. Bilek desteğinin herhangi bir güç gerektirmeden sökülüp takılabilme rahatlığı, oyun ortasında hızlıca konum değiştirmek istediğinizde büyük fayda sağlıyor. Klavyenin kutusundan değiştirilebilir 9 farklı yedek tuş da çıkıyor.

Zımparalanmış alüminyum bir çerçeve üzerine inşa edilmiş olan ürün, %100 Anti Ghosting ile yüksek performans sunuyor. Klavye üzerinde yer alan USB portu ile de çeşitli USB kullanan cihazlarınızı bağlayabilmeniz olası. Ebat olarak 951 gram ağırlık ve 449 x 135 x 44 mm boyutlara sahip.

XPG SUMMONER RGB için ana detaylar bu şekilde. Şimdi klavyeye dair şahsi deneyimlerime geçebiliriz. Genellikle klavye alırken belli başlı olmazsa olmazlarımız vardır. Klavyenin boyutu, kullandığı switch türü, kolay temizlenebilir olması, klavyenin rengi gibi seçenekler arttırılabilir. Son yıllarda ortaya çıkan NUMPAD’siz klavye tasarımları ile masaüstünde boş alanımız çoğaldı. Aslında NUMPAD’i olmayan bir klavye almak bir tık zor bir seçim. Özellikle muhasebesel şeylerle çok ilgili iseniz ve ofiste büyük klavye kullanıyorsanız oyun için büyük klavye seçimi sizin için kaçınılmazdır.

Türkçe layout ve büyük enter seçenekli hali de şu an ülkemizde satışta. Switchlerin performansı da klavyenin açıklarını kapatıyor diyebiliriz. Saf bir performans isteyenler için biçilmiş kaftan bu klavye.

ITOPYA üzerinden XPG SUMMONER RGB Ürününü görmek ve satın almak için tıklayın

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

CALL OF DUTY: BLACK OPS COLD WAR, 13 KASIM’DA Geliyor

Previous article

Piyasaya Çıkacak Oyunlar: Eylül 2020

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in İnceleme