Kültür Sanat

Carrie Fisher Hayata Gözlerini Yumdu

0

Prenses Leia rolü ile hafızalarımızda yer eden aktris Carrie Fisher 60 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Fisher, TMZ’ye göre, Cuma günü Londra’dan Los Angeles’a giderken kalp krizi geçirdiğini bildirdi. Magazin kaynaklarına göre, Fisher, uçak iner girmez paramedikler tarafından hastaneye kaldırıldı, ancak görevliler, uçuş sırasında CPR’leri uygulamak zorunda kaldılar. Aktris, orijinal Star Wars üçlemesini filme alırken ortaya çıkan sahne arkasındaki anları yazan yeni kitabı The Princess Diarist’i tanıtmak için bir tur kapsamında denizaşırı bir yerdeydi.

Fisher sadece bir oyuncu değildi. Aynı zamanda zihinsel sağlık konularında önemli bir aktivistti. Fisher 2010’da Diane Sawyer’a verdiği röportajda iki kutuplu bozukluk tanısı aldığını söyledi. Hastalığı hakkında halka açıklandığından bu yana, Fisher durumu tartışmak ve aynı rahatsızlıktan muzdarip olanlara yardım etmek için açık olması nedeniyle zihinsel sağlık uzmanları tarafından yatırıldı.

Fisher, uzun yıllardır mücadele ettiği uyuşturucu bağımlılığı ve alkolizm ile mücadelesi hakkında da konuştu. Bu yılın başlarında Harvard College, Fisher’a Kültürel Hümanizm’de Yıllık Üstün Başarı Ömrü Başarı Ödülü sunuldu.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Vestel’in Star Wars Ailesi Büyüyor

Previous article

Huawei Mate 9 Türkiye’de Satışa Sunuldu

Next article

You may also like