Kültür Sanat

Eflatun Zaman Yakında Raflarda

0

“Bu kitap, benim dilimde karşılığı olmayan bir kelimenin arayışı ve onun sözlüğüdür; çocuklarının ölümünü gören babalarıtanımlayan kelime. Babaları ölen çocuklar yetim olur, ölmüş eşlerinin gözlerini kapatanlarsa dul. Fakat çocuklarımızın cenazesinde kâğıtları imzalayan biz babaların ne bir ismi olur ne de medeni durumu. Her zaman baba olarak kalırız.”

Lösemi, sebepleri hâlâ tam olarak bilinemeyen, çağımızın en karanlık kanser türlerinden biridir. Hastalıkla mücadelede çok yol alınmışsa da bu “bilinmez canavar” bedenleri kemirmeye ve günden güne yok etmeye ant içmiş gibidir.  İspanyol gazeteci ve yazar Sergio del Molino, bu hastalıkla uzun süre oğlu için mücadele etmiş ve bu süreci de Eflatun Zaman’ı yazarak sonlandırmıştır. Bitmek bilmez tedavi süreçleri ve buradan doğan acılar, yazarın büyük direnişini konu alan romanını ortaya çıkarmıştır.

Molino’nun oğlu Pablo’nun lösemiyle olan mücadelesi, hastalık sürecinde yaşadıkları, okuru sarsıcı bir romana davet ediyor. Çocuğunun yaşama tutunma serüvenini edebiyatın karanlık dehlizlerine girip anlatan yazar, bu alanda da edebiyatın nadide örneklerinden birini sunuyor.

YAZAR / ÇİZER : Sergio Del Molino
YAYINEVİ: KAHVE YAYINLARI
İSPANYOLCADAN ÇEVİRİ:Nergis Turan
TÜRÜ:  Biyografi
SAYFA: 192 Sayfa

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Warface Afrika – Ebedi Gökyüzü Operasyonu Başlıyor!

Previous article

KarıKoca Gaming Warface Hafta Sonu Etkinliği

Next article

You may also like