Müzik

Rodrigo Amarante, 13 Kasım’da Zorlu PSM’de

0

Narcos dizisinin jenerik müziği “Tuyo” ile tanıdığı şarkıcı, söz yazarı, şair ve multi-enstrümantalist Rodrigo Amarante, 13 Kasım akşamı Zorlu PSM Studio’ya konuk olmaya hazırlanıyor.

Müzik kariyerine 1997 yılında kurulan Brezilyalı indie rock grubu Los Hermanos ile adım atan Rodrigo Amarante, back vokal olarak girdiği grupta kısa sürede kendini geliştirerek müzikal yeteneğini kanıtladı. Gitardaki başarısıyla ve yaratıcı söz yazarlığıyla adından söz ettiren Amarante, Multishow Ödülleri’nde en iyi enstrümantalist ödülüne layık görüldü. Los Hermanos’tan sonra Moreno Veloso ve Nina Becker ile buluştuğu Orquestra Imperial’e odaklanan sanatçı, bu dönemde Devendra Banhart ile de çalıştı. 2007 yılında The Strokes’un davulcusu Fabrizio Moretti ve Binki Shapiro ile Little Joy grubunu kurarak Pitchfork tarafından“yılın en tatlı, en dinlenilesi ve en keyif veren albümü” olarak tanımlanan bir albüme imza atan Amarante, ilk solo albümü “Cavalo”yu 2014 yılında sevenlerinin beğenisine sundu.

Rodrigo Amarante, uluslararası alandaki büyük çıkışını Netflix’in dünyaca ünlü dizisi Narcos’un jenerik müziği “Tuyo” ile yakaladı. Listelerde zirveye oturan ve Emmy ödüllerine aday gösterilen şarkıyı yazarken Pablo Escobar’ın annesinden ilham aldığını vurgulayan sanatçı, 13 Kasım akşamı “Tuyo”nun yanı sıra “Hourglass”, “Irene” gibi birçok sevilen şarkısıyla hayranlarının karşısında olacak. Bu unutulmaz konserin açılışını ise alternatif sahnenin çok konuşulan isimlerinden Sedef Sebüktekin yapacak.

Rodrigo Amarante konserinin biletleri, 04 Temmuz’dan itibaren www.zorlupsm.comwww.biletix.com adreslerinde ve Zorlu PSM gişelerinde satışta olacak.

1 Dakikada The Awesome Adventures of Captain Spirit (PC)
Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Fortnite’ın Oyun Alanı Modu Tanıtıldı

Previous article

Türk Siberpunk Oyunu ManMade İle Tanışın

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Müzik