Kültür Sanat

Spotify Haftalık Keşif Özelliği İle 5 Milyar Şarkı Dinlendi

0

Spotify, 40 milyonu aşkın yakın takipçisi olan Spotify Haftalık Keşif özelliği ile Temmuz 2015’ten bu yana yaklaşık 5 milyar şarkı dinlendiğini açıkladı. Müzik severleri yeni müzik keşfine teşvik eden Spotify Haftalık Keşif özelliği ile kullanıcılar her hafta Pazartesi günü müzik dinleme alışkanlıklarına göre kendilerine özel olarak hazırlanan çalma listelerini dinleyebiliyor. Böylelikle müzik severler için Pazartesi sendromu ortadan kalkıyor.

 

Spotify yaptığı açıklamada kullanıcıların Haftalık Keşif özelliği üzerinden müzik dinleme alışkanlıklarını şu şekilde sıralıyor:

  • Haftalık Keşif kullanıcılarının yarıdan fazlası, bir sonraki hafta yeni listeyi kontrol ediyor.
  • Haftalık Keşif kullanıcılarının yarıdan fazlası, her hafta listeden en az 10 şarkı dinliyor.
  • Haftalık Keşif kullanıcılarının yarıdan fazlası, kendilerine özel hazırlanan listeden her haftada en az bir şarkıyı daha sonra dinlemek için kaydediyor.
  • Haftalık Keşif özelliği en çok 25-34 yaş grubu tarafından dinleniyor. Ardından 55 ve üstü yaş grubu geliyor.
  • Haftalık Keşif ile en çok dinlenen müzik türlerini sırasıyla pop, indietronica ve indie pop oluşturuyor.
  • Haftalık Keşif özelliğini en çok kullanan ülkeler sırasıyla İsveç, İsviçre ve Almanya.
  • Haftalık Keşif ile en çok şarkı dinlenen zaman aralığı ABD ve İngiltere’de Pazartesi günü 8:00 ila 9:00 arasıyken, İsveç ve Almanya’da bu aralık öğleden sonra 5:00.

 

Spotify’ın Haftalık Keşif özelliği sadece kullanıcılara kişisel müzik önerileri sunmakla kalmıyor, aynı zamanda sanatçıların müziklerini daha geniş kitlelere duyurmasına da yardımcı oluyor. Geçen ay 8 binden fazla şarkıcı, dinleyicilerinin yarıdan fazlasına Haftalık Keşif özelliğinden ulaştı. BØRNS ve Halsey gibi pek çok sanatçı yine Haftalık Keşif’te yer alan şarkılarının bir milyondan fazla yeni dinleyiciye ulaşmasıyla keşfedildi. Aylık dinleyicilerinin yarıdan fazlasına Haftalık Keşif üzerinden ulaşan Transviolet, TastyTreat ve Safakash gibi şarkıcılar ise bu fırsatı değerlendirerek hayran kitlesini büyütme fırsatı yakaladı.

 

Pazartesileri anlamlı kılan ve müzik keşfini hiç olmadığı kadar kolaylaştıran Spotify Haftalık Keşif özelliğinin ne kadar çok dinlendikçe o kadar iyi müzik tavsiyelerinde bulunduğunu unutmayın. Tüm zamanların en çok dinlenen Haftalık Keşif şarkıları listesi için de şu linke tıklayın:

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

G900 Chaos Spectrum Kutu Açılımı

Previous article

En Trend Oyunlar Büyük İndirimle Aral’da!

Next article

You may also like