Kültür Sanat

Ultra Kısa Filmler Şehrin Her Yerinde!

0

Ansızın bir kısa filmle karşılaşmaya hazır mısınız? Bu yıl beşinci kez düzenlenen ve dünyanın en büyük kamusal sanat etkinliklerinden biri olan ART BY CHANCE Ultra Kısa Film Festivali,  filmleri günlük yaşamımızın içine sokuyor. 

20 ülkede, 200 şehirde eş zamanlı gerçekleşecek olan Art by Chance ultra kısa film festivali, filmleri sinema salonlarından sokaklara taşıyor ve  metrolar, otobüsler, trenler, deniz otobüsleri, alışveriş merkezleri, spor salonları, caféler, müzeler, sanat galerileri, havaalanlarında yer alan dijital ekranlarda karşımıza çıkarıyor. 

Türkiye’nin de aralarında olduğu 20 ülke,  15 Ocak – 15 Şubat 2015 tarihleri arasında  ilginç bir kısa film festivaline ev sahipliği yapacak. Türk Havayolları global sponsorluğunda aynı anda 200 şehirde gerçekleşecek olan  ART BY CHANCE Ultra Kısa Film Festivali, 1 ay boyunca 30 saniyelik ultra kısa filmleri binlerce ekranda izleyicilerle buluşturacak. Bu uluslararası festivalin en can alıcı noktası filmlerin film salonları yerine şehrin dört bir yanına yayılan dijital ekranlarda gösterilecek olması. Şehir sakinlerini günlük yolculuklarında yakalayacak ve onları ansızın sanatla buluşturacak olan ART BY CHANCE, metropol insanların monotonunu zengin içerikli bir festivalle kırmayı hedefliyor. Dünyanın en geniş kamusal sanat etkinliği olarak sinemayı sokak sanatına dönüştüren Art By Chance şehirde alışveriş merkezlerinde,cafelerde,  metrolarda,havalimanlarında ve daha birçok noktada karşımıza çıkacak. MovieMaker Magazine tarafından yılın en cool 20 festivalinden biri seçilen Art By Chance , 5 yıldır ANBEAN tarafından düzenleniyor ve %100 Türk yapımı.

Festival filmleri, dünyanın dört bir yanından 35 ülkeden gelen film başvuruları arasından,film endüstrisinin dünyadaki önemli isimlerinin yer aldığı  uluslararası bir jüri tarafından seçildi. Her biri 30 saniye uzunluğunda festival filmlerini seçen jüri arasında Walt Disney Studios’un eski başkanı Dick Cook, İngiliz Bağımsız Film Ödülleri Direktörü JOHANNA VON FISCHER, London Film School Film Küratörlüğü Master programı direktörü Nick Roddick ve Tribeca Film Enstitüsü Sanatçı Programı Başkan Yardımcısı Ryan Harrington gibi isimler yer alıyor.

Türkiye ile birlikte aynı anda İngiltere, Amerika, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, Danimarka,Almanya,Avustralya, Brezilya, Kanada,Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Japonya, Endonezya, Belçika, Hindistan, Litvanya, Malezya, Portekiz, Kongo Cumhuriyeti, Romanya,  İsviçre’de toplam 200 şehirde gösterilecek olan ART BY CHANCE,  kısa film yaratıcılarına  dünyanın dört bir yanında kalabalık bir izleyici ile buluşma şansı verirken, metropol insanın günlük koşuşturmasına da sanat katacak.  Her kesimden, her yaştan, her milletten milyonlarca insana ulaşacak olan bu festival “izleyicilerine” hiçbir çaba sarf etmeden, ücret ödemeden ve  “aniden” sanatla karşılaşmanın hazzını yaşatacak.

ABC_Logo-02

Art By Chance’in global sponsoru olan Türk Havayolları da festival filmleri arasından mikro sitesinde gerçekleştireceği halk oylamasıyla seçilecek bir kişiye istediği şehre gidiş-dönüş uçak bileti hediye edecek!

Art by Chance filmleri Türkiye’de İDO’nun tüm gemilerinde İDO TV’lerde;Hillside City Club’larda; Hardal Restaurant’larında; Digiboard’un Anadolu Sağlık Merkezi , Florence Nightingale, Dünya Göz Hastanesi , Medical Park , Neo Life Tıp Merkezi, Denge Tıp Merkezi, Kadıköy Şifa ekranlarında;   “Başka Sinema” ekranlarında; Takside ekranlarında; Uniboard Network’ün Arel Üniversitesi , Bahçeşehir Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ,Doğuş Üniversitesi, Haliç Üniversitesi , Aydın Üniversitesi , İstanbul Teknik Üniversitesi,Ticaret Üniversitesi,Kadir Has Üniversitesi ,Maltepe Üniversitesi ,Marmara Üniversitesi ,Okan Üniversitesi , Sabancı Üniversitesi , Yıldız, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İzmir Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ekranlarında, Ankara Üniversitesi ,Hacettepe Üniversitesi , ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) ,TOBB, Adnan Menderes Üniversitesi,  Celal Bayar Üniversitesi, Kanuni Üniversitesi ekranlarında  ve daha pek çok noktada gösterimde olacaktır.

Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

adidas Originals’tan Star Wars Kids Koleksiyonu

Previous article

Monopoly 80 Yaşında!

Next article

You may also like