Teknoloji

ASUS, NVIDIA GeForce GTX 1050 Serisini Duyurdu

0

ASUS, Republic of Gamers (ROG) Strix GeForce® GTX 1050 Ti ve Strix GeForce GTX 1050 oyuncu grafik kartlarını duyurdu. NVIDIA® GeForce GTX 1050 Ti ve GeForce GTX 1050 grafik yongalarını kullanan kartlar ultra hızlı performans, gelişmiş soğutma, güvenirlilik ve kişiselleştirme için ASUS Aura Sync teknolojisi desteği sunuyor.

Bu yeni ürün ailesi, yine NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti ve GeForce GTX 1050 grafik yongaları temel alınarak tasarlanan, kullanıcılara hayallerindeki oyun sistemlerini kurmak üzere geniş yelpazede seçenekler sunan ASUS Expedition, Dual ve Phoenix serisi grafik kartlarıyla beraber duyuruldu. Expedition serisi grafik kartları aralıksız oyun performansı sunmak üzere üstün dayanıklılık sağlayan tasarımlar ile geliştirildi. Dual serisi kartlar sunduğu renk şemaları ile ASUS Z170-A ve Z170 PRO ana kartlarla mükemmel uyum sağlayan, muhteşem görünen sistemler inşa edilmesine fırsat tanıyor. Phoenix serisi grafik kartları ise kompakt tasarımları ile küçük form faktörlü sistemler için ideal bir çözüm olarak geliştirildi. Bu üç serinin de üyeleri düşük güç tüketimleri sayesinde PCI Express yuvasının izin verdiği 75Watt’ın altında, güç kaynağına fazladan bir bağlantı gerektirmeden çalışıyor.

ASUS grafik kartları, endüstride bir ilk olarak %100 otomasyonlu üretim süreci sunan Auto-Extreme teknolojisi kullanılarak, zenginleştirilmiş verimlilik, azaltılmış güç kaybı, yük altında azaltılmış bileşen vızıltısı ve benzersiz kalite ve güvenirlilik için düşük termal ısı değerleri sunan Super Alloy Power II bileşenleri ile üretiliyor. Bu kartlar sezgisel, ince performans ayarları için GPU Tweak II teknolojisinden de faydalanıyor.  Gaming Booster fonksiyonu ile tek tıkla otomatik olarak bütün kaynakları kullanabilir, gereksiz işlemleri sonlandırabilir ve sistem performansını en üst seviyeye çıkarırsınız. 14 günlük ücretsiz XSplit Gamecaster lisansı ile kullanışlı oyun içi ara yüzü kullanarak oyununuz kaydedebilir veya yayınlayabilirsiniz. Bu ara yüz GPU hızını, ısısını ve VRM kullanımını da gösterir. Ayrıca, GPU Tweak II ile oyuncular tek tuşla oyun profili seçebilir ve performanslarını artışı sağlayabilirler.

ROG Strix serisi: Üstün soğutma performansı, güvenilirlik ve tarz

ROG Strix GeForce GTX 1050 Ti ve ROG Strix GeForce GTX 1050, %30 daha fazla soğutma ve 3 kat daha sessiz çalışma için mükemmel hava akışı sağlayan, patentli, çift kanatlı 0dB fan tasarımı sunan DirectCU II ve ekstra soğutma için GPU tarafından kontrol edilen bir fan girişi barındıran ASUS FanConnect gibi ASUS teknolojilerinden faydalanıyor.

ROG Strix GeForce GTX 1050 Ti ve ROG Strix GeForce GTX 1050’nin desteklediği ASUS Aura Sync RGB LED senkronizasyon teknolojisi, Aura uyumlu oyuncu ana kartlar ile tam kişiselleştirme fırsatı sunar.

Expedition serisi: Aralıksız oyun performansı için geliştirildi

ASUS Expedition GeForce GTX 1050 Ti ve Expedition GeForce GTX 1050’nin dayanıklı tasarımları yoğun kullanılan oyun sistemleri için zenginleştirilmiş güvenilirlik sağlar. Çift bilyeli fanlar, küresel yataklı fanlarda ortaya çıkan yağ kuruması problemini ortadan kaldırarak 2 kat fazla kullanım ömrü sunar. Her iki kart da bu sayede daha akıcı bir performans, üstün dayanıklılık ve verimli soğutma performansı sağlar.

ASUS, internet kafelerde bulunan benzersiz ve zorlayıcı gereksinim duyan ortamları simüle etmek için iCafé Lab test laboratuvarını kullanıyor. Her iki Expedition GeForce GTX 1050 Ti ve Expedition GeForce GTX 1050 kartı da 144 saatlik iCafé Lab test sertifikasına sahiptir. Bu test, disksiz sistemlerde kullanımı ve aralıksız oyun performansını garantileyen, iki saatlik yeniden sistem yüklemesi ve 15 saatlik ağır yük altında 3D Mark testini de içerir. Ayrıca, her iki kart da ASUS iCafé Lab mühendisleri tarafından en iyi oyun performansını sunmaları adına en güncel ve popüler oyunlar kullanılarak uzun, kararlılık testlerine tabi tutulmuştur.

Dual serisi: Benzersiz PC sistemleri için uyumlu renk temaları

ASUS Dual serisi GeForce GTX 1050 Ti ve GeForce GTX 1050 grafik kartları paylaştıkları renk şemaları ile kullanıcıların ASUS Z170-A ve Z170 PRO ana kartlarla mükemmel uyum sağlayan, muhteşem görünümlü sistemler tasarlayıp, inşa etmesine fırsat tanıyor. Windows 10 ile tam uyum sağlayan Dual serisi kartlar, işlemciden daha fazla grafik performansı almak ve GPU darboğazlarının önüne geçmek için DirectX 12 desteği sunuyor.

Dual GeForce GTX 1050 Ti ve Dual GeForce GTX 1050 eSpor oyunculuğu için ideal performans sunar. Optimize edilmiş çift fanları ile bu kartlar, referans tasarımlara kıyasla sundukları 2 kat fazla hava akışı ile geliştirilmiş soğutma performansı ve daha verimli oyun ve bilgi işlem ortamı sağlar.

Phoenix serisi: Küçük form faktörleri için kompakt tasarımlar ve 2 kat fazla kullanım ömrü

ASUS Phoenix GeForce GTX 1050 Ti ve Phoenix GeForce GTX 1050’nin kompakt tasarımı, küçük form faktörlü oyun sistemleri için idealdir. Çift bilyeli fanlar, küresel yataklı fanlarda ortaya çıkan yağ kuruması problemini ortadan kaldırarak 2 kat fazla kullanım ömrü sunar. Her iki kart da bu sayede daha akıcı bir performans, üstün dayanıklılık ve verimli soğutma performansı sağlar.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Yapay Zeka İşleri Kolaylaştıracak Mı?

Previous article

Razer Blade Pro Oyuncu Notebook’u Duyuruldu

Next article

You may also like

More in Teknoloji