Teknoloji

Hafif Oyun Faresi Razer Viper Tanıtıldı

0

RazerTM, profesyonellerle işbirliği halinde üretilen ve yeni Razer Optical Mouse Switch’leri içeren hafif oyun faresi Razer Viper’i tanıttı. Razer’ın 5G Optik Sensörünü barındıran ve Razer Speedflex Kablo ile masaüstü çekişini en aza indiren Razer Viper, rekabetçi oyunda mutlak kontrol için ince ayarlara sahip.

Yeni Optik fare anahtarları ile farklı bir spor

Viper, Razer’ın yeni Optik Fare Anahtarları’na sahip olan ilk Razer faresidir . Bu yeni özellik geleneksel mekanik fare anahtarlarının çalıştırma hızının üç katı fazlasını veren mevcut en hızlı anahtar .

Geleneksel mekanik anahtarlar metalik temas yoluyla elektrik sinyalleri göndererek çalışır ve bu durumda fazladan sinyal vererek istenmeyen hareketler yaratır. Yalnızca tek bir tıklamanın kaydedildiğinden emin olmak için, sinya kalıcılığı gecikmesi kullanılır – bu da daha yavaş yanıt süresi sağlar.

Razer’in Optik Anahtarları ile sinyal göndermek için fiziksel temas gerekmez. Bir elektrik sinyalini bilgisayara göndermek için cihazdan geçen bir kızılötesi ışık demeti kullanır, tuşa her basıldığında anahtar bunu tek bir işlev yapmak ve hiçbir tıklamanın boş geçmemesini sağlamak için kullanır.

Her anahtarın 70 milyon tıklamaya kadar dayanıklı olmasıyla Viper’ın Optik Fare Anahtarları, rekabetçi maçların zorluğuna dayanacak şekilde üretilirken, oyuncuların talep ettiği hızı ve hassasiyeti sağlar.

Profesyoneller tarafından sahada test edilmiştir

Esports fareleri için yeni bir ölçüt oluşturan Razer Viper, dünyanın en iyi sporcularından bazıları tarafından sahada test edilmiştir. MIBR CS: GO efsanesi Epitácio “TACO” de Melo, geçen yılki turnuva maçlarında Razer Viper’in prototipini kullandı.

Sert vuruş performansı için hafiflik

Sadece 69g olan Viper, Razer’in şimdiye kadarki en hafif kablolu faresidir. Hafif tasarım, iskelet bir kabuğa ihtiyaç duyulmadan elde edilir, bu da dayanıklı ve çok yönlülükten ödün vermeyen sağlam,  bir kasa oluşturur. Viper’ın düşük ağırlıklı şasi tasarımı, esports rekabetinin zorlu taleplerini karşılamak için üretildi.

Viper, yeni Razer Speedflex Kablosuna sahiptir. Yeni, düşük sürtünmeli kablo kaplaması kullanarak, oyuncular normal sıkışma noktaları boyunca daha az sürtünme ve takılma yaşayacak, büyük engelsiz sürtünmeler ve takılmayan serbest hareketler yapmak için masaüstünü ve ‘kenar sürtünmeyi’ en aza indirecek.

Razer Viper, 16.000 DPI doğal çözünürlük,% 99.4 çözünürlük doğruluğu ve saniyede 450 inç çözünürlükte izleme özelliğine sahip Razer’ın 5G Optik Sensörüne sahiptir.

Üst düzey kişiselleştirme

Razer Viper, Razer’ın dünyanın en iyi sporcularının bir kısmı ile devam eden işbirliğinin ürünüdür ve bu da rekabetçi oyunlar için turnuva dereceli özelliklere sahip olmasını sağlar.

DPI ayarları, Razer Synapse 3 yazılımı üzerinden ayarlanabilir ve Viper’in yerleşik DPI depolaması kullanılarak depolanabilir ve böylece kullanıcıların nerede olursa olsun kişisel ayarlarına anında erişebilmelerini sağlar. Viper, makrolara ve ikincil fonksiyonlara göre kişiselleştirilebilen ve programlanabilir düğmelere sahiptir. Bu da kullanıcılara kritik işlemlere hızlı ve kolay erişim sağlar. 

RAZER VIPER

 • Ultra hızlı tepki için Razer Optik Fare Anahtarları
 • Razer ™ 5G Optik Sensör, 16.000 DPI
 • Saniyede 450 İnç (IPS) / 50 G hızlandırma
 • Hızlı, kontrollü kaydırmalar için 69g hafif tasarım
 • Minimum sürükleme ve yumuşak kontrol için Razer  Speedflex Kablosu
 • Gittiğiniz her yerde kişiselleştirilmiş ayarlar için yerleşik DPI depolama
 • Gelişmiş kişiselleştirme için sekiz programlanabilir düğme

FİYAT & SATIŞA ÇIKIŞ

79.99 $/ 89.99 €
Razer.com – SATIŞTA
Tüm Dünyada  – SATIŞTA

Team Razer, EVO 2019 ve The International’da
Keeper of Time
“Lost time is never found again. Oh, never mind I found it.”

  Borderlands 3, Altın Vuruşu Yaptı

  Previous article

  Concrete Genie’nin Çıkış Tarihi Açıklandı

  Next article

  You may also like

  Comments

  Comments are closed.

  More in Teknoloji