Teknoloji

HP OMEN Oyun Bilgisayarları Türkiye’de

0

HP, oyun bilgisayarlarından beklenen performans, hız ve şık tasarım boyutlarında çıtayı yükseltiyor.  Yeni nesil Intel işlemcileriyle, en üstün oyun deneyimini sunmak için tasarlanan OMEN by HP ürün ailesi 27 Ekim’de Garaj İstanbul’da düzenlenen partide tanıtıldı. Tıpkı HP OMEN’in yaşattığı oyun deneyimi gibi eğlenceyle dolu gecede dans gösterileri ve DJ Hey! Douglas’ın canlı performansıyla, oyun severler muhteşem bir gece yaşarken, OMEN by HP bilgisayarları ilk elden deneme imkânı da buldu.

Ejderha kırmızısı arka aydınlatmalı klavye, klavye haznesi üzerinde OMEN markası ve siyah gölge örgülü bilgisayar kapağı gibi tasarım özellikleriyle öne çıkan HP OMEN dizüstü bilgisayar, çift fan tasarımlarıyla ısınmaya meydan vermiyor ve üstün oyun performansı sunuyor.

Etkinlikte konuşan HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede şu açıklamayı yaptı: “Yakın gelecekte oyun pazarının birçok üretici için en öncelikli alanlardan biri olacağını düşünüyoruz. 2018 yılına kadar müşteri portföyümüz içerisinde oyun severlerin ciddi bir pay alacağını tahmin ediyoruz.  DFC Intelligence’ın yaptığı bir araştırmaya göre dünya genelinde yaklaşık 1 milyar kişi PC oyunları oynuyor. Oyun severler oyun dünyasının gereksinimleri olan hız, taşınabilirlik, performans ve şık tasarım özelliklerini bilgisayarlarında görmek istiyorlar. Bugün tanıttığımız OMEN by HP ürün ailesi bu beklentileri karşılayacak ürünlerden oluşuyor. İlerleyen dönemlerde oyun severlerin ihtiyaçlarını yeni teknolojiler kullanarak geliştirdiğimiz bilgisayarlarımızı sunmaya devam edeceğiz. Pazarda önemli değişimler yaratacağına inandığımız VR (sanal gerçeklik) teknolojisine yönelik geliştirdiğimiz yeni ürünlerle de oyun arenasındaki öncülüğümüzü daha da pekiştireceğiz. ”

OMEN dizüstü bilgisayarlar güçlü donanımlarıyla öne çıkarken, 17,3” 4K ekranla oyun deneyimini net görüntülerle zenginleştiriyorlar. OMEN masaüstü bilgisayarlar ise modern tasarım, sıvı tabanlı soğutmalı Intel® Core™ işlemciler, NVIDIA GeForce GTX ve AMD Radeon™ ekran kartlarıyla muhteşem oyun performansı sunuyorlar.

Yeni NVIDIA ekran kartları ile donatılan OMEN 17 Dizüstü

17,3 inç diyagonal OMEN dizüstü bilgisayar, oyun severlerin en yeni ve hızlı oyunları çalıştırabilecek oyun bilgisayarı taleplerine hem taşınabilirlik hem de yüksek performansla yanıt veriyor. En son teknoloji ile üretilen NVIDIA® GeForce® GTX ekran kartlarını kullanan dizüstü bilgisayar, 32,9 mm’lik kalınlığı ve 3,2 kg ağırlığı ile taşınabilirlik seviyesi en yüksek bilgisayarlar arasında. Bilgisayarın diğer özellikleri şöyle:

•      G-SYNC™ görüntü teknolojisi ekran yenileme oranlarını GPU’ya senkronize ederek oyunları optimize ediyor.
•      Dört adet hoparlörden Bang & Olufsen ses deneyimi ve HP Audio Boost ile gerçekçi ses kalitesi.
•      Bir adet mini Display Port™ ile çift 2K veya 4K çıkış ve akış.
•      300 nit ile 4K’ya varan ekran çözünürlüğü sayesinde oyun ve eğlence içeriklerinin keskinliğinde yeni bir seviye.
•      Oyun dünyasının yeni cephesi VR’a hazır olmak isteyen oyuncular için VR desteği.
•      NVIDIA’nın son GPU’larını desteklemek için bir adet 95W polimer pil ile 7,25 saate varan çalışma süresi.

Hükmedecek masaüstü performans
HP’nin oyunlara özel masaüstü bilgisayar platformu OMEN X, en son teknoloji ile üretilmiş çift NVIDIA GeForce GTX 1080’e varan ekran kartları ile tüm oyunlarda çarpıcı bir görüntü sunuyor. Hız aşırtımı yapılabilen (overclock) 6. nesil Intel® Core™ i5/i7 işlemci, VR uyumlu GPU ile bir araya gelerek akıcı bir Sanal Gerçeklik (VR) ortaya koyarken aynı zamanda en güçlü donanımlara ihtiyaç duyan AAA seviyesindeki oyunlar için dahi derin bir 4K deneyimi sunuyor.

HP’nin tasarladığı üstün termal yönetim, bilgisayarların en yoğun yük altında dahi soğuk kalmasını, en yüksek performansı sunmasını ve donanımların tam potansiyelini ortaya çıkarmasını sağlıyor.

Diğer özellikler:

• OMEN Kontrol yazılımı, tasarım üzerinde tam bir kontrol imkanı sunuyor. Bu yazılım ile LED ışıkları kişisel tarzlara uygun hale getirilebiliyor.
• Endüstrideki standartlara uyumlu kasası sorunsuz bir şekilde donanım yükseltmelerine ve modifikasyonlara imkan tanıyor.
• Çok fazla araca ihtiyaç duyulmadan kasanın içerisine erişim imkanı ve kasa içerisindeki gizli araç kiti donanım yükseltmelerini kolaylaştırıyor.

OMEN platform yazılımı, ön yüklü olarak OMEN bilgisayarlarda bulunuyor. Hem OMEN klavye hem de OMEN fare için sunulan bu yazılım sunduğu platformlar arası destek ile oyuncuların birçok özellikten faydalanmasını mümkün kılarken aynı zamanda bulut eşleşme sistemi sayesinde oyuncular her zaman ayarlarını koruyabiliyor.

Ürünler 8999 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Warhammer 40K: Eternal Crusade İnceleme

Previous article

GEFORCE CUPS Büyük Finali 5 Kasım’da Ferit Karakaya Sunumuyla!

Next article

You may also like

More in Teknoloji