Teknoloji

Razer, Kraken X Kablolu Oyun Kulaklığını Tanıttı

0

RazerTM, Kraken X kablolu oyun kulaklığını tanıttı. 7.1 surround ses ile tüm gün oyunlarında ultra hafif ve rahat olacak şekilde tasarlanan Kraken X uygun bir bütçe ile sunulacak.

Razer ayrıca, 2019’dan itibaren piyasaya sürülecek olan tüm oyun kulaklıklarının 7.1 surround ses özelliği sunacağını duyurdu.

Alışılmış Razer Kraken profilini sadece 250 gramlık (0,55 lbs) hafif bir ağırlığa indirgeyen ve bugün piyasadaki en hafif oyun kulaklıklarından biri haline getiren taze bir yeni tasarım özelliğine sahiptir. Yumuşak hafızalı köpük kulak yastıkları, gözlük dostu gözlük kanalları ve ayarlanabilir kafa bandı ile eşleştirilen Kraken X, inkar edilemez derecede konforlu bir oyun kulaklığı olarak hizmet veriyor.

Gerçek oyun sesi 7.1 surround ses olmadan tam değildir. Uygun fiyatlı yeni Kraken X kulaklık bile, rekabetçi bütçe dostu oyun kulaklıklarında görülen stereo ses yerine 7.1 surround ses özelliğine sahip olacak. Gerçek bir rekabet avantajı sunan 7.1 surround ses yazılımı, savaşın ortasında doğru konumsal ses sağlar. Tehlikenin nereden geldiğini belirlemeye yardımcı olan kritik bir oyun elemanıdır. Windows 10 64-bit’te Kraken X ile 7.1 surround ses mevcuttur. Kraken X, bükülebilir bir kardiyo mikrofonu ile üretilmiştir. Dar ses alma düzeni, arkadan ve yandan gelen gürültüyü bastırır, böylece sesiniz her zaman ekip arkadaşlarınız için net duyulur. Hızlı ve kolay erişim için mikrofon sesini kapatma düğmesi ve ses seviyesi kontrolü doğrudan kulaklık kapağında bulunur.

Oyuncular, aygıtlar arasında Kraken X kulaklığının keyfini çıkarabilirler. Kraken X; PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve mobil cihazlarla uyumlu evrensel 3.5mm bağlantısını kullanır. Kraken X klasik siyah renkte mevcuttur öte yandan Darklı bir seçenek olarak, Konsol için Kraken X serisi siyah ve mavi vurgularla sunulmakta.

HERKESE SURROUND SES

Ayrıca Razer, üstün rahatlık için soğutma jel yastıkları ve kristal netliğinde ekip iletişimi için geri çekilebilir kardioid mikrofona sahip en yeni Kraken 2019 (79,99 $ MSRP) dahil olmak üzere 99 $ USD’nin altında fiyatlandırılan 2019 model tüm kulak üstü kulaklık setlerine 7.1 surround ses özelliği sunarak tüm oyun kulaklıkları genelinde rekabet avantajını arttıracağını duyurdu.

Tam bir ses özelleştirme paketi ve mikrofon geliştirme özelliklerine sahip birinci sınıf ses teknolojisi olan THX Spatial Audio, Kraken Tournament Edition ve Nari kablosuz kulaklık ailesi gibi 99 $ USD ve üstünde satılan kulaklıklarla da satışa bulunacak.

7.1 surround ses yazılımını kullanmak isteyen eski Kraken 2019 kulaklık sahipleri, kulak yastıklarının altındaki kulaklık hoparlörlerinde bulunan seri numarasını kullanarak kulaklıklarını RazerID’e kaydettikten sonra  7.1 surround ses yazılımı için aktivasyon kodlarını alacaklar.

SATIŞA ÇIKIŞ

Razer Kraken X

49.99$ / 59.99€

Razer.com –6 Haziran, 2019

Dünya Genelinde – Q2 2019

 

Konsol için Razer Kraken X

49.99$ / 59.99€

Razer.com – 6 Haziran, 2019

Dünya Genelinde – Q2 2019

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ – Kraken X ve KOnsol için Kraken X

Kulaklık

 • Frekans cevabı: 12 Hz – 28 kHz
 • Empedans: 32 Ω @ 1 kHz
 • Hassasiyet (@ 1 kHz): 106 dB
 • Sürücüler: 40 mm, Neodim mıknatıslı
 • İç kulak kabının çapı: 65 x 44 mm
 • Bağlantı tipi: Analog 3,5 mm
 • Kablo uzunluğu: 1,3 m
 • Yaklaşık. ağırlık: 250g
 • Oval kulak yastıkları: Ses yalıtımı ve rahatlık için deri ile tam kulak kapsamı için tasarlanmıştır

Mikrofon

 • Frekans cevabı: 100 Hz – 10 kHz
 • Sinyal-gürültü oranı: ≥ 55 dB
 • Hassasiyet (@ 1 kHz): -42 ± 3 dB
 • Pick-up modeli: Tek Yönlü ECM bomu

Kulaklık Üstü Kontrol

 • Sesi artır ve azalt
 • Mikrofon hızlı sessiz geçiş

Ses Kullanımı

 • Ses Kullanımı: 3,5 mm ses jakı olan cihazlar
 • Ses + mikrofon kullanımı: 3,5 mm ses + mikrofon birleşik jakı olan cihazlar
 • Ses / mikrofon ayırıcı adaptör kablosu kullanımı: Ayrı 3,5 mm ses ve mikrofon jakları olan cihazlar

Surround ses: Yalnızca Windows 10 64-bit’te kullanılabilir

2019 Razer Mercury Seti Tanıtıldı
Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

PUBG, Erangel’in Geliştirme Güncellemesi Açıklandı

Previous article

Larian Studios, Baldur’s Gate 3’ü Duyurdu

Next article

You may also like

More in Teknoloji