Alışveriş

En Uygun Uçak Bileti Seyahat Etmeden 53 Gün Önce Alınıyor

0

momondo seyahat arama sitesi yeni araştırmasında uygun fiyatla seyahat etmek için Salı gününün en avantajlı  gün olduğunu açıkladı.

momondo seyahat arama sitesinin araştırmasındaki sonuçlara göre, yolcular uçuş tarihlerinden en az 53 gün öncesinden rezervasyon yaptırarak en ucuz fiyatlardan yararlanabiliyorlar. Dünya genelinde 7,5 milyar uçuşun analiz edilmesi ile elde edilen verilere  göre, yolcular bu sayede  yüzde 29 ‘a varan oranlarda tasarruf edebiliyorlar.

Araştırma, en pahalı uçak biletlerinin seyahat edilen günde alınanlar olduğunu gösteriyor. momondo’nun araştırması uçuş fiyatlarının günlere göre de büyük farklılıklar gösterdiğini ortaya koyuyor ve genel olarak en uygun fiyatlı uçuşların Salı günü olduğu belirtiliyor.

Öğleden sonra uçuşlarından kaçının

Seyahat arama sitesine göre, fiyatlarda rezervasyon yaptırılan uçuşun günün hangi saatinde olduğu önem taşıyor. momondo seyahat istatistikleri 18:00-24:00 saatleri arasında gerçekleşen akşam uçuşlarının daha uygun fiyatlı olduğunu ortaya koyuyor. Pahalı uçak biletlerinin ise Cumartesi günü uçuşlarına ait olduğu belirtiliyor.

momondo Türkiye Müdürü Orkun Eti araştırma sonuçlarıyla ilgili kullanıcılara şu tavsiyelerde bulunuyor; “Biz her zaman en uygun fiyatlı uçuştan faydalanmaları için, seyahat severlerle altın kuralları paylaşıyoruz. Dünya geneline baktığımızda uçuş rezervasyonlarını yaklaşık iki ay öncesinden yaptırmak büyük fiyat avantajı sağlıyor. Araştırma sonucuna göre  bu trendler tüm dünya genelinde tutarlılık gösteriyor. Sonuçlar, avantajlı uçmak isteyen yolcuların gece uçuşlarını ve Salı günlerini tercih etmeleri gerektiğini gösteriyor” dedi.

Türkler’in uçuş tercihi Bangkok

momondo seyahat istatistiklerine göre, Türkler için İstanbul-Bangkok son dönemin en popüler uçuş rotası. Bu ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor. Örneğin İngilizler aynı dönemde en fazla New York uçuşlarına ilgi gösteriyor.

Seyahat tutkunları, ayrıca momondo’nun Uçuş İstatistiği servisini kullanarak fiyatları etkileyen faktörleri araştırabilirler. Bu sayede seyahat severler, varış noktaları  için  fiyat bazında haftanın en iyi günü, günün ve mevsimin en iyi saatini görebilirler.

Bilet fiyatları uçuş günü, havayolu, mevsim ve havaalanı gibi detaylara bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor ve bu faktörlerin her rota için etkisi farklı oluyor. Bu sebeple uçak yolcularının tasarruf etmek için bu faktörleri göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Mantle Destekli AMD Radeon Oyun Deneyimine Ekstra Güç Katıyor

Previous article

Offroad Yeniden İstanbul’da

Next article

You may also like

More in Alışveriş