Yaşam

Eşini İnternette Arayanların Geçirdiği Süre Günde 4,5 Saat!

0

5 milyondan fazla üyesiyle Türkiye’nin önde gelen ‘ciddi ilişki ve evlilik’ sitelerinden biri olan eÇift, eşini sanal ortamda arayanların siteyi kullanım eğilimlerini paylaştı. Üyeler eCift.com’da günde ortalama 15:08 dakika geçiriyorlar. Bu da yıl boyunca ortalama 98 saate denk geliyor. Siteyi aktif olarak kullanan üyelerin ise ideal çiftlerini bulabilmek için bir günde sitede geçirdikleri süre 4,5 saate kadar çıkabiliyor!

eÇift kullanıcıları, siteye her girişlerinde ortalama 35 profil geziyorlar. Kadın üyeler günde ortalama 14:06 dakikalarını eCift.com’da geçiriyor. Ortalama 32 profile bakıyorlar. Yıl boyunca geçirdikleri saat ise 92. Erkekler ise  günde ortalama 38 profile bakıyor, 16:03 dakika geçiriyor, bu da 1 yıl boyunca 101 saate denk geliyor. Kadınlar bir profili değerlendirmek için ortalama 84 saniye harcarken, erkeklerin profil başına ayırdığı süre ise ortalama 58 saniye. Erkekler kadınların daha çok fotoğraflarıyla ilgileniyor; kadınlara kıyasla fotoğraflara bakmaya ayırdıkları süre %65 daha fazla.  Erkekler kadınların profillerini okumaya da %50 daha az vakit harcıyor.

Siteyi aktif olarak kullanan üyeler ise bir haftada ortalama 46 kez siteyi ziyaret ediyor ve her ziyaretlerinde ortalama 42 farklı profili inceliyorlar!

Mayıs – Ağustos aylarında site ziyaretçi sayısı ve sitede geçirilen süre %50 oranında artıyor.En düşük dönem Ocak Ayı, en yüksek dönem ise Ağustos ayı. eÇift üyeleri en çok 21:00 – 24:00 saatleri arasında siteye giriş yapıyorlar. Mesai saatiyle beraber sitenin trafiği de hızla artıyor. eCift.com üzerinde en çok vakit geçiren üyelerin meslek grupları ise sırasıyla şöyle: Öğretmen, emekli, mühendis, muhasebeci, turizmci, tekstilci, doktor, yönetici, mimar, bankacı.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

n11’de Yayınlanan Oyun İncemelerimizi Gördünüz Mü?

Previous article

Video Oyunlarında Kullanılan 18 Yaratıcı Tipografi

Next article

You may also like

More in Yaşam