Listeler

Video Oyunlarında Kullanılan 18 Yaratıcı Tipografi

0

Splinter Cell: Convictions

Picture 1 of 18

Size menüde görevi vermek yerine oyun, görevleri duvarlardaki gizli mesajlarda saklıyor.


Video oyunlarının vazgeçilmezlerinden biri olan tipografiler, oyuncuların dikkatini çeken en önemli fontlardan biridir. Aslında font tabiri biraz yanlış oldu. Konuyu biraz daha detaylandırırsak; tipgrafi, forma uygun yazmak anlamına gelmektedir. Çeşitli kombinasyonlar bir araya gelerek (punto uzunluğu, yazı tipi vb.), bir çeşit tasarım dilidir. Onları video oyunların konuşma baloncukları, duvar yazıları veya karakter tanıtımı yapılırken kullanılan minik kare şekilcikler halinde görürüz. Galeirmizdeki görselleri incelediğinizde bu konuyu daha rahat anlayacaksınız.

Video oyunlarında tipografi konusu aslında çok önemlidir. Çünkü oyundaki atmosferi en iyi yansıtan etmenlerden biridir. Bir dövüş oyununda kocaman yazan o WIN yazısı, gözlerini bayram ettirmezse, o tipografi yeterince başarılı tasarlanamamış demektir.

Buyrun, karşınıza çıkabilecek en etkileyici tipografilerden 18 tanesi

Kaynak: hongkiat.com

 

Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Eşini İnternette Arayanların Geçirdiği Süre Günde 4,5 Saat!

Previous article

Fallout Anthology Geliyor!

Next article

You may also like

More in Listeler