Listeler

PS4 Sahiplerinin Kaçırmaması Gereken 25 Oyun

0

PlayStation 4, günümüzün en güçlü konsollarından biri. Konsola özel çıkan oyunların birçoğunu arşivleyenlerdenseniz, o zaman bu listemizi oldukça beğeneceksiniz.

Microsoft ve Sony arasında yıllardır bitmek bilmeyen bir mücadele var. Oyun pazarında ikisinin de yeri ayrı ancak bu listemizin yıldızı PS4. Eğer PS4 veya PS4 Pro sahibiyseniz, listedeki oyunlara mutlaka sahip olmalısınız. Aralarında PC platformuna çıkış yapmış olanlara da denk geleceksiniz ve muhtemelen PC deneyiminiz çok daha iyidir ancak sadece konsol sahibi olanları da düşünmek gerek.

NieR: Automata


Bayonetta yaratıcı ismi Platinum Games’ten pek hoşlanmıyorsanız, o zaman NieR: Automata size göre değildir. 2B ve 9S ile TPS bakış açısından oldukça zorlu savaşlar atlatmaya hazırsanız, doğru adrestesiniz demektir. Oyun, aynı zamanda RPG perspektifine sahip ve 2D sidescroll aksiyonunu da öne çıkarıyor. Hatta biraz shoot-’em up tarzıyla birçok oyuncuyu mutlu etmeyi başarıyor. Her şeyden biraz ekleyen ve yanına da sağlam hikayesiyle tekrar oynanmayı hak eden NieR: Automata, arşivlemeniz gereken oyunlardan.

Horizon Zero Dawn


Bir PlayStation ikonu olmayı başaran Aloy, Horizon Zero Dawn’ın ana karakteri. Devasa robotların ele geçirdiği dünyamızın etrafında farklı gizemler dönüyor ve Aloy da kendisini tam bunların ortasında özel bir kahraman olarak yeniden doğuyor. Onun geçmişi, geleceğindeki kaderi tahmin ettiğimizden biraz farklı. Kıyamet sonrası bir hayatta, insanlığın nasıl hayatta kaldığını öğrenmeye çalışıyoruz. Açık dünya elementlerine sahip olan oyunumuzda birçok yan görev de bizleri bekliyor.

Nioh


Zor oyunları sever misiniz? Özellikle Dark Souls tadındaki oyunlardan hoşlanıyorsanız ve daha ilgi çekici bir hikaye arayışındaysanız, Nioh size göre demektir. Nioh için en uygun tanımlama muhtemelen Ninja Gaiden ve Dark Souls karşımı bir oyun olduğudur. Görevleri tamamlarken zamanın nasıl geçtiğini anlamayadan kendimizi birbirinden zorlu boss savaşlarında bulabiliyoruz. Açıkçası oyunu her kayıt ettiğinizde arkanızdaki yaratıkların yeniden canlanması, işi daha da eğlenceli ve bir o kadar da zor yapan etmenlerden biri. Nioh, bizi Sengoku dönemine götürüyor. Kahramanımızın ismi William. Ustasız kalan William, bize bir samurayın direncini gerçek anlamda göstermeyi başarıyor.

Resident Evil 7


Korku oyunlarına yatkın bir oyuncuysanız, doğru yerdesiniz. RE7, başarılı korku oyunlarından biridir. PS4 platformunda ayrıca VR olarak deneyebilir, korkunuzu ikiye katlayabilirsiniz. Baker ailesinin ilginç hikayesine davet edildiğimiz oyunda, FPS bakış açısıyla alışılmadık RE detaylarına şahit oluyoruz. Bir yandan peşimizden ayrılmayan Baker ailesinin zalim öldürme isteklerinden kaçarken, bir yandan da kısa sürede zorlu bulmacaları çözmeye çalışıyoruz. Hikaye de fena değil, hatta sonunda sizi tanıdık bir yüz bekliyor.

The Witcher 3: Wild Hunt


Kılıçlar, büyüler, birbirinden mükemmel karakterler ve inanılmaz bir hikaye. The Witcher 3: Wild Hunt, PC tarafında olduğu kadar PS’te de deneyimlenmeyi hak ediyor. Üstelik oynanış olarak sizi yormuyor. Geralt olarak amacımız değer verdiklerimizi korumaya çalışmak ve bunun yanında Ciri’yi kaderinden kurtarmak. Bu sırada RPG türünün nimetlerinden yararlanıyor, oyunun kendi içerisindeki mini oyunların tadını çıkartabiliyor ve yan görevlerin arasında kayboluyoruz. Grafikler ve oyunun kendi atmosferi ise hayranlık uyandırıcı. Oynayın, oynattırın.

Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Oyun Bilgisayarı Mağazasını Oturduğunuz Yerden Dolaşın

Previous article

Şampiyonluk Ligi’nin 5. Haftasında Liderlik Mücadelesi Sürüyor

Next article

You may also like

More in Listeler