Listeler

Sevgilinizle Oynayabileceğiniz 6 Özel Nintendo Switch Oyunu

0

Büyük gün çok yakın. Sevgililer Günü, her yıl birbirinden renkli dakikaları beraberinde getiriyor. Söz konusu hem oyuncu hem de sevgili olunca, zamanın nasıl geçtiğini anlamak gerçekten zor.

Özellikle multiplayer ve co-op odaklı oyunlar, Sevgililer Günü’nün nimetlerindendir. Oyuna tam olarak alışamamış olan sevgiliye, bulunduğunuz dünyanın güzelliğini yansıtmak da inanılmaz bir deneyimdir. Bir yanda değer verdiğiniz partnerinizle zaman geçirirsiniz, diğer yandan oyun oynarken çılgınlar gibi eğlenirsiniz. Üstelik birbirinize destek olurken bu eğlence, iki katına çıkar. Bu yazımızda sizlere her yerde yanınızda taşıyabileceğiniz Nintendo Switch konsolunda oynayabileceğiniz çeşitli oyunları sıraladık.

Pokemon Let’s Go Pikachu – Pokemon Let’s Go Eevee

Listenin ilk ismi tabii ki Pokemon. Hikaye namına yepyeni bir oyun olmayabilir ancak Pokemon’u bilmeyen bir sevgiliye sahipseniz, işte size fırsat. Aslında bilip bilmemesi de önemli değil. İşin içerisinde beraber pokemon yakalamak, zorlu dövüşlerde partnere yardımcı olmak ve maceradan maceraya koşmak var. Seviye atlarken de dengeli bir şekilde Switch platformunda her şeyi deneyimleyebilirsiniz. Tabii eğer beraber oynamak istiyorsanız, farklı Switch platformu ve oyuna ihtiyacınız var demektir.

Super Mario Party

Bir oyuncuya verilebilecek en süper hediye, onun sevdiği türlere göre hareket etmektir. Super Mario Party, eğlence konseptini çok iyi harmanlayan detaylara sahiptir. Çok çeşitli mini oyunlarla sevgilinizle sevimli anılara sahip olacaksınız. Bir yandan kendi eğlencenizi şekillendirecek, diğer yandan ise kazanmak için uğraşacaksınız. Hatta bazı noktalarda partnerinizle çalışmak zorunda kalacaksınız. İşin içerisinde Mario varsa, başınıza nelerin geleceğini az çok biliyorsunuz.

Lego DC Super-Villains

Video oyunlarında her zaman iyileri kontrol edeceğiz veya kahraman olacağız diye bir gerçek yok. Bazen kötü olmak da iyidir. Lego DC Super-Villains, çizgi romanlardan tanıdığımız birçok kötü karaktere LEGO şeklini vererek, bizi ilginç bir maceraya sürüklüyor. DC evreninin açık dünya elementlerine sahip olan oyunun Switch grafikleri ve oynanışı da gayet başarılı. Tabii LEGO oyunlarına hakimseniz, her şey sizin için daha kolay ilerleyecek. Switch platformunda Joy-Con’larınızı bölebilir ve co-op oynayabilirsiniz. Tabii şunu da belirtmek lazım: televizyon ekranında co-op deneyimi daha temiz çalışıyor.

Super Smash Bros. Ultimate

Birçok karakteri tek karede görmek kolay değil. Her birinin kendisine özel gücü olması ve dövüş mekaniklerinde kimi zaman zorlayıcılıyla öne çıkan Super Smash Bros. Ultimate, co-op oynandığında işleri biraz kızıştırıyor. Eğer oyunun hikaye kısmını oynuyorsanız, ne yazık ki bu noktada co-op deneyim beklemeyin ancak Classic Mod’da yanınıza partnerinizi alabilirsiniz.  Tabii amaç yan yana değil de karşılıklı kapışmak ise Switch için daha iyi bir oyun yok. Yığınla dövüştü, çokça kombo ve renkli animasyonlar sizi bekliyor.

Mario Tennis Aces

Macera, aksiyon veya açık dünya kısmını kenara bırakıp spor sever oyunculardan biriyseniz, Mario Tennis Aces size göredir. Online veya co-op fark etmez, joy-con’larınızı tenis raketi gibi kullanabiliyorsunuz. Adventure mod’da çeşitli görevleri ve boss savaşlarını başarıyla geçtikten sonra rakiplere karşı tüm enerjinizi kullanabiliyorsunuz. Hatta oyunu 4 kişiye kadar çıkartabilir, rekabeti arttırabilirsiniz. Bir yandan raketinizin gücüne, diğer yandan da stratejinize güvenmek zorundasınız. Animasyonların oldukça sevimli olduğu Mario Tennis Aces, çeşitli turnuvalara da yer veriyor.

Splatoon 2

Parti oyunları veya spor kısmını kenara bırakıp, biraz ortalığı dağıtalım hamlesinde isteklerinizi başarıyla sunan Splatoon 2, sekiz kişiye kadar oyuncu desteğine sahip. Splatoon 2, sekiz oyuncunun dörtlü iki takıma bölündüğü çevrimiçi çok oyunculu savaşlara odaklanmış üçüncü şahıs shooter oyunu. Burada oyuncular iki ana forma sahipler: insan formlarında silahları taşıyabiliyor ve mürekkep sıçlatabiliyorlar. Mürekkep balığı formlarında ise mürekkepler üzerinde yüzebiliyor ve duvarlara tırmanabiliyorlar. Co-op olarak birlikte eğlenmek için takım kurabilir ve düşman dalgalarını yenebilirsiniz ya da 4’e 4 olarak takımlara ayrılabilir, en hızlı kimin mürekkeple alanı kaplayabileceğini görebilirsiniz. Seçim çok, eğlence bol.

Sömestr Özel En Eğlenceli Nintendo Switch Oyunları
Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Modern Combat Blackout Nintendo Switch’te Yayınlandı

Previous article

Activision Blizzard Yüzlerce Çalışanını İşten Çıkardı

Next article

You may also like

More in Listeler