Mount and Blade II: Bannerlord’un Çoklu Oyunculu Modu İlk Kez Gösterildi

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Gamescom 2017Viewsonic ile Gamescom
795
0

Mount and Blade serisinin yaratıcısı TaleWorlds Entertainment, Gamescom’da yayınladığı bir video ile Mount & Blade II: Bannerlord’un çoklu oyunculu modu “Komutan Modu”nu (Captain Mode) ilk kez gösterdi. Oyuncular 5’e 5 iki grup halinde oynanabilen bu yeni modda komuta ettikleri askerlerle birlikte rakip oyuncuların ordularına karşı çarpışacaklar.

Komutan Modu, aksiyon ve stratejiyi geniş ölçekli çarpışmalarla birleştiren bir mod. Bu modda kazanmak için becerikli bir savaşçı olmanın yanında kurnaz bir taktisyen de olmak gerekiyor. Oyuncular birliklerinin hareketlerini ve dizilimini yenilikçi fakat aynı zamanda kullanışlı bir kontrol şeması vasıtasıyla rahatça kontrol edip, oyunun yeni ve gelişmiş yapay zekâsı sayesinde karmaşık taktikleri kolaylıkla uygulayabilecekler.

Fakat Komuta Modu yalnızca birliklerin kontrolünden ibaret değil. Oyuncuların Mount & Blade II: Bannerlord’un geliştirilmiş savaş sistemini iyice kavrayıp savaştaki becerilerini sergilemeleri de zafere giden yolda zaruri olacak. Bannerlord, önceki oyunlardan devraldığı yöne dayalı yenilikçi saldırı ve savunma mekaniğini korurken, oynanışı daha da öteye taşıyor. Kalkanla bakış yönüne göre savunma yapmanın yanında, kalkanı kullanarak rakibi itme ve zincir saldırılar gibi yenilikler oyunun saldırı ve savunma mekaniklerine yeni bir soluk getiriyor. Üstelik oyunun yenilenen savaş motoru ve geliştirilmiş animasyonları sayesinde oyuncular kendilerini şimdiye kadar görmedikleri kadar gerçekçi bir savaş atmosferi içinde bulacaklar.

World of Warcraft 7.3 – Shadows of Argus Çıkış Tarihi ve Son Detaylar!