Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands İnceleme

<span class="fa fa-user"></span>
İlker Karaş
İnceleme
1.9K
0

Ubisoft’u bilen bilir. Her yeni oyunu bizler için büyük sıkıntılar içerir. Bug üzerine bug, sıkıntı üzerine sıkıntı olarak yansırdı ilk 3-4 ay yüzümüze. Ne o, oyun aldık oynayıp mutlu olacağız değil mi?

2017 için Ubi paşanın ciddi beklentileri vardı, For Honor ve Ghost Recon bu markalar anlamında belki de en güçlüleri diyebiliriz. Gelelim inceleme konuğumuz Ghost Recon Wildlands’e. Uzun zamandır oynamadığım kadar keyifli bir Ubisoft oyunu diyerek başlıyorum övmeye. Bu yazı baştan aşağı övme ile dolu olacak ona hazır olun.

Neden övüyoruz? Cevap belli, gerçekten uzun süredir elle tutulur yapılan nadir projelerden biri kendisi. İçinde Tom Clancy adı geçen bir oyun kötü olabilir mi? Öyle bir ihtimal var mı ya? O zaman başlayalım genel hatları ile incelememize.

Konumuz Bolivya’nın eli silah tutan ve her türlü pisliğe bulaşmış illegal yapılanmalarının arasına sızıp işleri tersine çevirmek isteyen bir avuç insanın hikayesi aslında. Bol patlamalı bir Amerikan filmi klişesinden farksız bir çizgisi var yapımın. Çizgisinde bizi bağlayan olay, geçmişte sevdiğimiz oyunların birleşimi gibi bir menü olmuş olması. Just Cause mu seviyorsunuz? Alın size açık dünya. Co-Op mu seviyorsunuz, buyrun size canavar gibi oyun sistemi. Bol teçhizat mı istiyorsunuz, dağ gibi içerik size diyerek oyunu ortaya çıkartmışlar.

En son Ubisoft’u Watch Dogs içeriğinde takdir etmiştim. Günümüzde geçen yapımları çok seven biri olarak gerçek dünyayı hayata geçirebilen yapımların gözümde değeri çok büyük. Aynı şekilde yaşayan bir Bolivya yaratamak gerçekten ÇILGINLIK! Gündüzleri daha fazla geceleri daha az insanın sokaklarında gezdiği bir Bolivya…

Konuyu toparlayıp devam edelim bu kadar övgüden sonra. Yapım Bolivya’nın bölgelere ayrılmış haritası üzerinde her türlü pis işi gerçekleştiren kartel ağını çökertmek için yola çıkan CIA birimlerinden birini (co-op oynarsanız 4 üyesini) oynuyoruz. Harita üzerinde tamamen serbestiz. Küçük görevler haricinde ana göreve istediğiniz zaman devam edebiliyorsunuz. Özellikle görevlerin anlatımı, çekilen videolar, detaylarda önümüze sunulan mükemmelliyetçilik muazzam derecede. Her bölge değiştirdiğinizde o bölgenin infolarını alıyorsunuz.

wildlands_screen_1.0

Her adım attığınız bölgede de oradaki kıdemli askerleri sorgulayarak o bölgenin kritik bilgilerini ele geçirebiliyorsunuz. Askeri üsler küçükten büyüğe doğru gidiyor evriliyor. Küçük devriyelerden, daha donanımlı araçlara doğru büyüyor. Özellikle Unidad bu konuda bölgenin lokal askeri gücü. Santa Blanca Cartel olarak tabir edilen yasadışı organize ekip aynı şekilde devlet ile bu ticareti yapabilmek adına elele vermiş durumda.

Kocaman bi haritada kendinizi tamamen değişken hava şartları ile doğanın güzelliğine bırakabilirsiniz. NVIDIA ANSEL teknolojisi ile 360 derece çekeceğiniz fotoğrafları Facebook’a yükleyerek oyunun asıl keyfini sosyal medyada da çıkartabiliirsiniz. Oyunda teçhizat ekleme çıkarmaları anlamında çok fazla opsiyon mevcut.

Oyunu rahat oynamak için mutlaka driver güncellemesi yapmanız gerekiyor. Biz oyunu GTX960, GTX980M, GTX 1060 ve GTX 1080’de denedik. Eski kartlarda dahi oynanabilir bir performans sunan yapım asıl gücünü 1060 ile gösteriyor. 1080’de 2k ve üzeri performansı tatmin edici bir halde.

Daha detaylı anlatımımızı yakında paylaşacağımız özel videomuzda bulabilirsiniz. Mutlaka oynamanız gereken bir yapım olarak bu oyuna arşivinizde yer açın!

Ubisoft’u bilen bilir. Her yeni oyunu bizler için büyük sıkıntılar içerir. Bug üzerine bug, sıkıntı üzerine sıkıntı olarak yansırdı ilk 3-4 ay yüzümüze. Ne o, oyun aldık oynayıp mutlu olacağız değil mi? 2017 için Ubi paşanın ciddi beklentileri vardı, For Honor ve Ghost Recon bu markalar anlamında belki de en&hellip;

Ghost Recon Wildlands İnceleme

GRAFİK - 8.5
SES / MÜZİK - 8.5
ATMOSFER - 9
OYNANABİLİRLİK - 8.5

8.6

AKAR!

Mutlaka oynamanız gereken bir yapım olarak bu oyuna arşivinizde yer açın!

User Rating: 3.45 ( 1 votes)
9