CES 2018 – Nvidia’nın 65 inçlik HDR Oyuncu Monitörü Tanıtıldı!

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
CES 2018
424
0

Consumer Electronics Show (CES), heyecanla beklenirken ilk vurgunu Nvidia yapmaya karar vermiş gibi duruyor. Nvidia, oldukça dikkat çekici ürünlerinden biri olan Büyük Format Oyun Monitörü teknolojisine dahil 65 inçlik, 4K HDR ekranını tanıttı.

Teknik özellikler arasında 4K HDR ekrana sahip olmasının yanında ayrıca G-SYNC teknolojisiyle gelen monitör, Shield özelliğine de sahip. 120 Hz yenileme hızına ve DCI-P3 renk gamutuna sahip olan monitör, 1000 nit parlaklık sunuyor.

Monitör oldukça büyük olunca, teknik özelliklerinden çok, oyuncunun nasıl hissedileceği düşünülür. Bu kadar büyük bir monitöre neden ihtiyaç duyarsınız sorusu eminiz şimdiden kafanızı kurcalamaya başlamıştır. Yukarıdaki özellikleri dikkate aldığımızda oyuncuların birçoğunun televizyon ihtiyacının ortadan kalkacağını görebiliyoruz.

Nvidia, standart oyun konsollarıyla (HDR’ı desteklesin ya da desteklemesin fark etmez) uyumlu olmasını umuyor ve HDMI bağlantı noktalarının ekranda yer aldığını net biçimde teyit ediyor. Nvidia, Shield Android TV yayınlarını bu monitörlere entegre ediyor; bu da GeForce Now bulut oyununa, tüm önemli akış video platformlarına (Netflix ve Amazon dahil) erişim anlamına geliyor. Nvidia, G-Sync kullanımıyla sadece oyunların değil, aynı zamanda medyanın kaynak frekansında otomatik olarak yenilenmesini de vaat ediyor, yani filmlerin paneli 24Hz’e çevirmesi durumu.

Firma, bu devasa monitörler için HP, ASUS ve ACER ile birlikte çalışacak. Şaşırtıcı gelen husus ise Nvidia’nın Samsung ve LG gibi tüketici ekran devlerinden ziyade bu yeni girişime sahip olan geleneksel PC monitör üreticileriyle ortaklık kurması. Bakalım ürün, kaçımızı mutlu edecek. Takipteyiz.

PUBG Çöl Haritası, Yeni Silahla Buluşuyor: R45 Revolver!