İnceleme

Acer Aspire V17 Nitro Black Edition İnceleme

0

Uzun süredir ülkemizde satılan (oyuncu özelinde olmasa da yüksek performans odaklı) laptopları inceliyordum. Bu süreç sırasında yenilenen Acer Aspire V17 Nitro serisine denk geldim. Yenilenmesi özellikle de 2016 için iyi bir çizgiye doğru gideceğini tahmin ettiğimiz bu serinin yenilenme öncesi son üyesini misafir ederek bu ürüne şöyle bir göz attım.

17” ekrana sahip, haşmetli bir cihaz olan V17 Nitro Black Edition isminden de anlaşılabileceği gibi simsiyah. Yenilenmeden önceki model olduğu için 860M ekran kartına ve önceki nesil i5 işlemciye sahip. Bu yıl daha güncel konfigürasyonlu cihazları satış noktalarında bulabileceksiniz. 8 GB ram ve 1 TB’lık disk ile ortalamanın üzerinde bir performans alabilirsiniz. SSD olmaması, bu noktada sizleri düşünmeye itecektir. Günümüzde artık jilet gibi çalışan sistemlerin SSD ile şahlandığını hepimiz biliyoruz.

İnce bir yapıya sahip cihaz güzel bir tasarıma sahip. Kutudan çıktığı anda bende Ultrabook zamanlarındaki hissiyatı oluşturduğunu itiraf etmem gerekiyor. İnce bir yapı ile ulaştığı performans (hele ki SSD de olmadan) oldukça tatmin edici. Büyük bir kasa yapısı ve 17” olmasının getirisi olarak biraz ağır olduğunu (fakat o kadar da çok ağır durmadığını) da eklememiz gerek. Toplam ağırlığı 3 kg olan cihazın taşınabilirlik kısmı biraz sıkıntı. 17” laptop taşıma çantanız yoksa en yakın sürede cihazla birlikte almanız gerektiğini hatırlatalım.

Aydınlatmalı klavyeye sahip V17, loş ya da karanlık ortamlarda muazzam bir kullanım keyfi sunuyor. Tek rengin kırmızı olması bazı kullanıcıları memnun etmeyebilir, yenilenmiş halinde umarım bu renk skalasını RGB olarak değiştirirler. Böylece kullanıcılar istedikleri renkte kullanabilirler.

Benim kullandığım üründe Windows 8.1 sürümü vardı ve bu konfigürasyon ile Windows 10 haricinde kullanabileceğiniz en iyi seçim diyebilirim.

Ürünle birlikte gelen Acer Dust Defender  ile dizüstünün havalandırma kanalını içeride biriken tozu ortadan kaldırmak için fanları ters yönde çalıştırarak temizleyebiliyorsunuz.

Yenilenme öncesi zamana meydan okuyan bir cihaz olarak masada konuk ettik V17 Nitro Black Edition’ı. 2016 içinde ülkemizde de yenilenmiş hali satışa sunacak bu canavarı takip edin.

Teknik Özellikler

İşlemci: Intel Core i5
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB
RAM: 8 GB DDR3
HDD: 1 TB
İşletim Sistemi: Windows 8.1

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Vestel, Star Wars Temasını Tasarımın Ötesine Taşıyor

Previous article

Acer Predator Türkiye’de!

Next article

You may also like

More in İnceleme