İnceleme

Hearthstone Darkmoon Panayırı Dehşeti İnceleme – Kaos Bizi Bekliyor!

0

Blizzard’ın Anka Yılı boyunca çıkardığı eklenti paketlerinin en yenisi olan Darkmoon Panayırı Dehşeti’ne, sizler için göz attık.

İyi, Kötü, Tavşan.

Blizzard bunu her ne kadar ilerleyen süreçte dengeye oturtsa da, bir eklenti paketinin en büyük soru işareti getirdiği yeni mekanikler ve kartlar olur. Geri kalan kısımlardan da bahsedeceğiz elbet, ama ilk olarak kullanıcıların en çok merak ettiği şey olan kartlara bakalım.

25’i Efsanevi, toplam 135 kart ile bizleri buluşturan Darkmoon Panayırı Dehşeti, hakkını verecek bir kaos içeriyor ama bu oldukça tadında bırakılmış. Absürd denebilecek kartlar var, Eski Tanrılar var, Yozlaşma yaşayan kartlar var. Ama kartlar aslında mevcut desteleri biraz daha kaotik yapıya sokan risk-ödül sistemine fırsat tanıyor.

Yozlaşma anahtar kelimesi, bir kartın, kendinden yüksek manada bir kart oynandığı zaman ekstra özellik kazanmasını sağlıyor. Bu özelliklerin bazıları +1/+1 gibi es geçilebilir şeyler iken, 7 manalık kartın 0 mana olması gibi kritik öneme sahip olanları da mevcut. Bu aslında oynanışa tahmin edilenden daha fazla bir etkide bulunuyor. Eski tanrılar, edinilmesi zor oldukları gibi, güçlerini de hissettiriyorlar. Yine de Meta’nın değişmesi için biraz vakit var.

Yozlaşmanın bana kazandırdığı ve kaybettirdiği oyunlar da oldu. Burada destenizi nasıl yaptığınız çok önemli. Tamamen Yozlaşma üzerinde deste kurmaya çalışırsanız, en yüksek mana seviyelerine kadar çok zorlanabiliyorsunuz.

Hancı, Bana 20. Seviye Ödüllerimi Ver

Ek paketle gelen diğer özellikler ise oldukça hoş. WoW oynayanların anımsayabileceği bir Başarım sistemi, son zamanlarda birçok oyunda gördüğümüz Han Kartı ve Düellolar. Başarım kısmında o ana kadar olan istatistiklerin elde edilmesiyle kafadan bazı şeyleri yapmış halde başlıyorsunuz, bunun dışındaki kısımlar ise kategoriler halinde önünüze sunulmuş. Tamamen görsel de olsa ilerleme kaydettiğinizi hissettirecek güzel bir adım.

Han Kartı ise her ne kadar güzel bir fikir olsa da bu sezondaki uygulamasını ben şahsen çok başarılı bulmadım, böyle düşünmemin sebebi ise beklentimin daha yüksek olmasıydı. Tabi ki gelecek yıllarda burada daha fazla çeşitlilik görmemiz mümkün olacaktır, ilk sezon için zayıf sadece. Oyuncular bu konuda çeşitli sosyal ortamlardan şikayetlerini dile getirmiş durumdalar.

Düello kısmına gelirsek, Arena’nın daha kontrollüsü olarak özetlersem sanırım yanlış yapmış olmam. Yine seçilen kahraman üzerinden 1v1 mücadelelere giriyoruz. Ödüller ve giriş ücreti de aynı şekilde bırakılmış. Arena’daki kaosu, burada biraz yönlendirme şansınız var. Bu tabi ciddi oyun birikimi de isteyebiliyor. Oyunu ilk yükleyen biriyle karşılaşmamanız ve bu kişilerin tecrübeli oyuncular arasında ezilmemesi için Blizzard bir kısıtlama getirmiş durumda.

Sona gelirsek, aslında oldukça eğlenceli kartlar içeren bir paketin, gelmesi dört gözle beklenen özelliklerin Han Kartı sebebiyle göz ardı edilmesi adil değil. Aynı şekilde, Blizzard’dan da bir düzenleme getirilme ihtimali, bana çok uzak gelmiyor.

Assassin’s Creed Valhalla İnceleme

Mehmet Nalçakan
Annesi Lara Croft oynarken yancı olmaktan buralara kadar geldi. Crash Bandicoot'taki gizli karakter veya Solid Snake'in bilinmeyen klonu olabilir.

HITMAN 3 için yeni lokasyon Çin – Chongqing olacak

Previous article

Kingdom Hearts: Melody of Memory İnceleme

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in İnceleme