İnceleme

Jackbox Party Pack 6 İnceleme

0

Jackbox Party Pack oyunlarına hakimseniz, karşınıza neyin çıkacağını az çok biliyorsunuz demektir ve Jackbox Games‘in çılgın sürprizlerine alışıksınızdır. Ayrıca her pakette bazı oyunların diğerlerinden daha fazla ilginç olacağının da farkındasınız. Karşınızda Jackbox Party Pack 6. Bakalım bu pakette bizi neler bekliyor. Akıllı telefon veya tabletinizi kontrol niyetine kullanabilir ve 10 kişiye kadar eğlenceli parti oyunlarının tadını çıkartabilirsiniz.

Jackbox Games’in sunduğu son oyun, Trivia Murder Party 2 ismine eşlik ediyor. Klasik rekabetçi korku temalı bir dönüş yaparak oyuncuların işini kolaylaştıracak oynanışa sahip. Dictionarium ve Joke Boat, oyunculara kalemlerini şaka eşliğinde esnetme fırsatı veriyor. Rol Models, sizin ve arkadaşlarınızın birbirleri hakkında ne düşündüğünü test ediyor. Push The Button ise diğer oyunculara ne kadar güvendiğinizi gösteriyor.

Tabii ki, Trivia Murder Party 2, geçmiş Jackbox’ların en içten isimlerinden biri olan Trivia Murder Party’in devamı. Aynı zamanda muhtemelen yaratıcı girişi olmayan tek oyun. Oyunun kendisi büyük ölçüde değişmemiş. Yarışmacılar, sorulara cevap veriyorlar ve bunlar, korku temasına sahip. Eğer yanlış cevap verirseniz, hayatınızı kurtarmak için mini bir oyun oynamak zorundasınız. Mini oyunlar, bonus para kazandırabilen veya ölümünüzü kesinleşiren bir japon atari oyunu olan “pachinko”ya bağlı. Eğer son sorulan soruyu doğru bilirseniz, ölümden %100 kurtulma şansınız var. 

 

Kendi sözlük terimlerinizden oluşan kocaman bir kitap düşün ve tam bu noktada sizi Dictionarium karşılıyor. Oyunculara uydurma terim verilir, sonra sahte ifadenin ne anlama gelebileceğinin bir tanımını bulmaları gerekir. Sonunda, orijinal terim değiştirilir ve terimin uygun şekilde nasıl kullanılacağına dair bir tanım ve örnek cümle istenir. Beraber olduğunuz insanlar eğlenceliyse, geceniz uzun olacak demektir. Push the Button, şüphesiz ki Jackbox Party Pack 6’nın en büyük sürprizi. Sizi, arkadaşlarınızla birbirinize düşürebilir. Sahte bir oyunu kazanmaya çalıştığınızı düşünün ve arkadaşlarınızı birer uzaylı gibi hayal edin. Push The Button’da size ve arkadaşlarınız bir uzay gemisindesiniz. Geminin AI’ı tarafından uyandırılıyorsunuz ve ekibiniz, uzaylılar ile yer değiştirmiş durumda. Vampir-köylü oyunu gibi düşünebilirsiniz. Her turun başında bir kaptan seçilir. Ardından diğerleri 4 oyuncuyu test eder.

Dictionarium:

 

İnsanlara her zaman uzaylılardan farklı bir bilgi verilir. Hemen hemen her zaman, her oyuncunun önceki yanıtlarını ve yanıtlamaları gereken yönlendirmeleri de kontrol edebilirsiniz. Hangi cevapların şüpheli olduğuna karar vermek mürettebata bağlıdır. Herhangi bir zamanda, bir oyuncu düğmeye basabilir (push the button) ve hava kilidinden kimi göndermek istediklerini seçebilir. Gemiden birisini çıkarmak oybirliği ile sonuçlanmak zorundadır. Ancak, her oyuncu bir düğmeye yalnızca bir kez basabilir. Bu nedenle argümanlarınızı doğru yaptığınızdan emin olmalısınız. İşin eğlenceli ve tabii ki zor kısmı, insanlar her zaman daha kafa karıştırıcı cevaplar verirler. Uzaylılar ise kendilerini kurtarmak için insanların taleplerini farklı boyutlara çekebilir.

Push the Button:

 

Eğlence, bu iki modla bitmiyor. Mod değil de oyunun farklı dalları gibi düşünebilirsiniz. Jackbox 5’ten tanıdığımız koca robot, Joke Boat ile Jackbox Party Pack 6’yı basmaktan geri kalmıyor. Mümkün olduğunca çok sayıda konu ile başlıyorsunuz. Bu tam olarak bir Mad Libs gibi yapılır: bir kişiye isim verin, bir yer seçin, bir yiyecek seçin. Oyuncular daha sonra başka bir oyuncu tarafından yazılan bir konu ile tipik bir basit şaka yapma seçeneği verilir. Kalan tek seçeneğiniz ise şakayı, tamamlamak. Hatta bazen şakaları aşırı saçma tamamlamanız gerekebilir ve kelimeleri yerleştirmek zorlaşabiliyor. Diğer tarafta beklentiyi çok da yükseltmeyin. Kimi zaman aşırı zorlama şakalar, suratınızı şekilden şekile sokabiliyor. Bu, şu ana kadar paketteki en kötü oyun ve tüm serinin en zayıf halkalarından biri.

 

Role Models, Jackbox Party Pack 6’yı çok eğlenceli veya diğer tarafta çekilmez yapabilen isimlerden. Grubunuz, bir banka soygununda kimin yaptığını düşünen bir dizi rolle sınanır. Her turda oyuncular, rol için kimin en iyi o role düşündüklerine göre oy kullanır. Çoğunluğu tahmin ederseniz, bir puan alırsınız. Gruptaki herkesin ne düşündüğünü gösteren farklı bir oyun ve kendinizi bir nevi sosyal medyadaki basit testleri yapıyormuş gibi hissediyorsunuz. Ancak cevapları, bu sefer arkadaşlarınız veriyor. Bu oyunu sadece 6 kişiyle oynayabiliyorsunuz. Diğer eklenenler seyirci oluyorlar ve kısıtlanıyorlar, sadece oy kullanabiliyorlar. Oyunun amacı, diğer oyuncuların kendileri hakkındaki düşüncelerine dayanarak her oyuncunun kişiliğini tespit etmek. Muhtemelen bu yüzden sayı kısıtlı.

 

Jackbox oyunları her zaman genel kalitelerinde karışık gibi görünür. Ancak Jackbox Party Pack 6, hemen hemen herkesin parti oyunu koleksiyonunda yer almayı hak eder. Burada herkesin eğlenebileceği bir şey var. Push The Button ve Dictionarium gibi güçlü yeni eklemelerle Jackbox serisinde yeniyseniz Jackbox Party Pack 6, başlamak için doğru tercih olabilir.

 

Manifold Garden İnceleme
Keeper of Time
“Lost time is never found again. Oh, never mind I found it.”

  The Last of Us: Part 2 Ertelendi

  Previous article

  1 Dakikada AGON AG352UCG6 İnceleme

  Next article

  You may also like

  More in İnceleme