İnceleme

Journey PC İnceleme

0

Journey, muazzam bir klasiktir. Herkese hitap etmez ve oynanış kısmı göründüğünden daha lezizdir. Hikayesi de bir o kadar etkileyicidir. 2012 yılında PlayStation 3 kullanıcılarıyla buluşan Journey, 7 yılın ardından yolculuğunu Epic Games aracılığı ile PC platformunda sonlandırıyor. Peki Journey, PC platformunda ne kadar başarılı olmuş? Gelin birlikte bakalım.

Daha önce Journey dünyasına dalmadıysanız, şimdi tam zamanı. PC tarafında görülen ufak tefek teknik sıkıntılar dışında neredeyse sorunsuz her şey başarılı. İşin güzel kısmı gamepad üzerinden alıştığınız kontroller, PC’de karmaşık gelmiyor ve kısa sürede alışıyorsunuz. Hatta oyunun Türkçe dil desteğinin olduğunu da belirtelim.

Oyun, ICO ve Shadow of The Colossus atmosferinden fırlamış daha canlı detaylarla öne çıkıyor. Adını bilmediğimiz kahramanımız kırmızı renklerle bürünmüş kostümüyle, anlamadığımız ve bilmediğimiz bir dilde konuşarak adeta dans ediyor. Amacımız ise çok uzaklarda görünen koca dağa ulaşmak ve bunu yaparken de birçok bulmacanın içerisinde kayboluyoruz. Kostümümü süsleyen pelerinimiz ise bizi hayatta utan en önemli malzeme. Oynanış mekanikleri basit ve hemen hemen her bölümde farklı bir dinamikle karşılaşıyoruz, bu sırada toplanabilir beyaz eşyalara odaklanmaktan geri kalmıyoruz.

Oyunun muhtemelen tek kötü kısmı kısa olması olabilir. Bu bağlamda hevesiniz kursağınızda kalabiliyor ancak atmosferin tekrar tadını çıkartmak için gezintinizi farklı boyutlara taşıyabilirsiniz. Her ne kadar 2015 yılındaki PS4 platformundaki popülerliğini koruyamasa da Journey, PC tarafında deneyimlenmesi gereken isimlerden. İster istemez karakterle aranızda oluşan bağ olsun, müziklerin tatlılığı olsun kolayca kendinizi oyuna adapte ediyorsunuz. Oyunun güzelliğini kelimelerle ifade etmek oldukça zor, tabii türünü sevmiyorsanız başka. Sonuçta hızlı bir oyun değil.

Kısa ama etkili olan oyun, akılda kalıcı ve yağmur manzarasının tadını çıkartmak gibi. Sanat gibi oyun tabirini tam anlamıyla oyuncuya sunan Journey, şans verilmesi gereken oyunlardan. PC tarafında sorunsuz çalışıyor ve görsel anlamda tatmin etmekten geri kalmıyor.

Keeper of Time
“Lost time is never found again. Oh, never mind I found it.”

  FIFA 20 Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

  Previous article

  Keanu Reeves, Cyberpunk 2077 Kadrosunda

  Next article

  You may also like

  Comments

  Comments are closed.

  More in İnceleme