İnceleme

NBA 2K21 İnceleme

0
nba 2k21 inceleme

Futbol gibi Basketbol da günümüzde dünya çapında popüler bir spor.  Biraz kafa dağıtmak, biraz rekabet olgusunu yaşamak için oyuncular bu oyunları tercih ediyorlar. 1999 ve sonrasında basketbol oyunu sevgisini biraz olsun deneyimlediğim bir seride geri dönmek ve nelerin değiştiğine bakmak oldukça değişik bir his oldu. Bu serinin önceki oyunlarında müthiş zaman harcamadım. Futbol kadar bana yakın olmayan bir oyunun bize neler sunduğuna birlikte bakalım.

Yapım bize farklı oyun modları ile birlikte geliyor. Play Now ile hemen bir maç döndürebilir, isterseniz kariyer kısmına odaklanabilir, güncel maç takvimine göre maçlar çevirebilir, online olan diğer oyuncular ile karşılıklı oynayabilir isterseniz de sokak basketboluna adım atabilirsiniz.

NBA serileri görsel olarak hep birkaç adım önde olmuştur. Karakter modellemeleri, gerçekçilik hissi, mekanik kısımlar olsun bir maçı oynamak gerçekten sizi o ortama sokuyor ve çıkartmıyor diyebiliriz. Bunda oyun içinde yer alan ve oyuncuya tek başına bile olsa oyun zevki sunan yapay zekanın etkisini de katmalıyız. Hem ambians, hem oyun üzerindeki mekanik kısım hem de cpu zekası bu yıl tatmin edici boyuta ulaşmış.

Tek başına oynamak isteyecek oyuncular için bir seçenek olmanın dışında bu tip oyunların en büyük özelliği internet üzerinden istediğiniz zaman turnuvalara ve rekabete girebilmenizdir. MyTeam Unlimited 2.0 ile başarılarınızın karşılığında bu turnuvaya devam etme hakkı kazanabiliyorsunuz. Limited kısmında da oyunun belirlediği kurallar ve özellikler kapsamında oyunda kalmaya ve başarılı olmaya çalışıyorsunuz. Bunların değişken olduğunu ve belli aralıklarla değiştiğini de hatırlatalım. Haftalık olarak buraya bakmanızda fayda var.

Oyunun bağlayıcılık kısmı yine kendi takımınızı toparladığınız ve kendi kariyerine odaklandığınız modlar. Buralarda bolca zaman harcamak, tabandan tavana yükselirken kendinizi ifade edip ilerlemeniz büyük bir keyif sunuyor. Hikaye modu ile birlikte dramatize olan oynanış bize basketbol hayatının akış zorluğunu yansıtıyor.

Genel manada grafiklerin güzel, oynanışın sıkıntısız olduğu, farklı modlarla bizi oyalayacak bir yapım basketbol severler için tercih edilir bir seçenek olarak önümüzde duruyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

FOOTBALL MANAGER 2021 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Previous article

The Outer Worlds: Peril on Gorgon İnceleme

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in İnceleme