Köşe Yazısı

Acer Nitro 5 (AN515-54) Deneyimledik

0

Uygun fiyat ve performans arayanların yeni tercihleri arasında yer alan Acer’ın Nitro 5 serisi oyuncu laptoplarından i5 işlemcili ve GTX 1650 ekran kartlı Acer Nitro 5 karşımızda.

9. nesil Intel i5 9300H işlemci kullanan bu model özellikle oyuncular ve grafik tasarım ile uğraşan profesyoneller için oldukça makul bir çözüm sunuyor. Bu işlemci yanında gelen 8 GB Ram, 1 TB + 128 GB SSD birleşimi artık standart olan bir başlangıç kiti kıvamında.

Monitör olarak 15.6” yapıda olması bazı kullanıcıları memnun etmeyebilir fakat performans ve ağırlık açısından baktığımızda en optimal nokta bu cihaz için 15.6” bir ekran kullanılması diyebiliriz. Ekran Full HD ve IPS olarak geliyor. Bu ekranı yeni dönemde özellikle Espor oyunları ve giriş – orta seviye oyuncuların taçsız kralı diyebileceğimiz GTX 1650 modeli bir ekran kartı ile güçlendirmişler. Piyasa açısından fiyat performans odağında oldukça iyi işler başaran ekran kartı, laptop gibi kapalı bir düzlemde de performans ve ısınma bakımından oldukça iyi iş çıkartıyor diyebiliriz.

Dış yapı olarak yenilenen bir yüzü var Acer Nitro 5 serisinin. Daha göze hoş gelen ve daha hafif bir yapıya geçiyorlar. Bu ürün ortalama 2.5 Kilogram ağırlığında ve 4-5 saatin üzerinde pil ömrüne kadar da çıkabiliyor. Ortalama mail, Facebook gibi kullanımlarla, ekstra güç moduna da almadan  3-3.5 saati rahatlıkla gördüm. 4 hücreli Lityum Ion pili ile 3580 mAh’lik bir güç bize sunuluyor.

Performans olarak ise rakiplerinden geri kalır bir yanı yok. Hatta kullanım rahatlığı ve sunduğu rekabetçi fiyat ile rakiplerini zorladığını bile söyleyebiliriz. Espor odaklı oyunlar ve oyun konusunda bu yıl güzel ürünler çıkartan Acer ürün yelpazesinde yine fiyat performans canavarı olarak duran bu ürünü de gözden kaçırmayın. Şımarık ve şatafattan uzak bir yapısı olması sizi yanıltmasın, tam bir görev adamı bu ürün.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Concrete Genie İnceleme

Previous article

Türkiye’nin İlk PUBG LITE 4vs4 Turnuvası’nın Şampiyonu Belli Oldu

Next article

You may also like