Kültür Sanat

Dünya Şehri İstanbul, Monopoly’de!

0

Geçtiğimiz Mart ayında gerçekleşen ve 182 ülkeden 4 milyon oyun kullanıldığı Monopoly Dünya Şehirleri oylamasında oyun alanına seçilen 22 şehirden biri de İstanbul oldu. İnternet üzerinden yapılan oylamada tüm dünyanın desteğiyle İstanbul ilk beşe girerek, en değerli yerlerden biri olan yeşil renkli hanede  yer almaya hak kazandı. Türkiye’nin tanıtımına da büyük katkı sağlayacak İstanbul’lu Monopoly Dünya Şehirleri, Türkiye’de tüm dünya ile birlikte Eylül ayında satışa sunuluyor.

İstanbul’un rengi yeşil!
Yeni Monopoly Dünya Şehirleri’nin oyun alanında oylama sonucunda seçilen, dünyanın dört bir yanından 22 şehir yer alıyor. Şehirler; Lima, Hong Kong, Riga, Lizbon, İstanbul, Varşova, Mexico City, Santiago, Belgrad, Belfast, Atina, Londra, Moskova, Tokyo, New York, Amsterdam, Sidney, Queenstown, Cape Town, Taipei, Giethoorn ve Madrid olarak sıralanıyor. En pahalı hanede Peru’nun başkenti Lima bulunurken, İstanbul da en değerli yerlerden biri olan yeşil renkli hanede yer alıyor.

Monopoly Dünya Şehirleri’nde  diğer versiyonlardan farklı olarak klasik piyonların yerine Özgürlük Anıtı, Eyfel Kulesi ve Sfenks gibi çok bilinen ikonik simgeler kullanılıyor.

 

Pasaportunu damgalarla dolduran kazanıyor!

Yeni Monopoly Dünya Şehirleri’nde oyuncular en gözde şehirlere sahip olmak için yarışıyor. Oyun alanında seyahat ederken, hızlı ve eğlenceli oyun kurallarıyla pasaportlarını damgalarla doldurmaya çalışıyorlar. Pasaportunu damgalarla dolduran ilk oyuncu oyunu kazanıyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Fantastik Şehirler’i Boyayın

Previous article

Yandex’e Göre En Çok Aranan Süper Kahramanlar

Next article

You may also like