Kültür Sanat

Ölümsüz Aşkın Hikayesi “Romeo & Juliet” İstanbul’da

0

Shakespeare’in 420 yıl önceki hayali, bugünün hayal gücüyle Romeo & Juliet İstanbul’da…

Map İletişim ve Lucé StageArt, tüm zamanların en unutulmaz aşk hikayesi Romeo & Juliet’in nefes kesen gösterisini 21 Şubat 2015 tarihinden itibaren Zorlu Center PSM’de sanatseverlerle buluşturuyor.

William Shakespeare’in ölümsüz aşk öyküsü Romeo & Juliet bugüne kadar sayısız kez bale, film, müzikal ve opera olarak sahnelendi. Bu klasik eser İtalyan David Zard’ın yapımcılığında görkemli bir gösteri olarak Zorlu Center PSM’de 21 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında orijinal dilinde izleyiciyle buluşuyor.

Müziği, sözleri ve oyuncularıyla “güzelliğe ve farklılığa adanmış bir ilahi” olarak değerlendirilen Romeo e Giulietta, Ama e cambia il mondo, her özgün yorumunda olduğu gibi klasik eserin özüne hem saygı duyuyor hem de ihanet ediyor. Kimi zaman deliliği kimi zaman ahlakın terk edilişini simgeleyen müzikler; aşk resmedilirken iki aşığın tutkusunun, sonsuz bekleyişinin ve çektikleri işkencenin altını çiziyor. Yönetmenliğini Giuliano Peparini’nin üstlendiği oyunun besteleri Gérard Presgurvic, şarkı sözleri ise Vincenzo Incenzo’e ait.

İtalya’da Sahnelenmiş En Yüksek Bütçeli Oyun

İtalya’da 8 ay içinde 400 bini aşkın izleyici tarafından ayakta alkışlanan ve 45 sanatçının rol aldığı gösteri, kusursuz koreografisi ve yönetmenliği ile muazzam bir görsel şölen vaat ediyor. 270’ten fazla kostümün sahneye taşındığı oyunun sahne arkasında 40 teknisyen, 6 kişilik iletişim ekibi ve 15 kişilik yapım ekibi görev yapıyor. 13 Tır dolusu dekor, kostüm ve teknik malzeme ile İstanbul’a gelecek olan Romeo e Giulietta, daha önce hiçbir gösteride kullanılmamış 3 boyutlu dijital sahnenin yanı sıra projeksiyon ve video mapping teknolojisiyle izleyenleri büyülüyor.

Gelmiş geçmiş en büyük aşk öyküsünü özgün ve hayranlık uyandıran bir yorumla sahneye taşıyan gösterinin biletleri www.biletix.com adresinden ya da Biletix gişelerinden satın alınabiliyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Deezer’dan Yeni Arayüz Tasarımı

Previous article

Bu Yandex.Navigasyon’u Daha Çok Seveceksiniz

Next article

You may also like