E-Spor

Team Razer SKT, LoL Dünya Şampiyonası’nı Üst Üste Üçüncü Kez Kazandı

0

Oyuncular için önde gelen yaşam tarzı markası ve rekabetçi oyunculuğun öncü destekçilerinden Razer ve Koreli eSpor dinamosu SK Telecom T1 (SKT), takımın geçen haftaki 6. Yıllık League of Legends Dünya Şampiyonası’ndaki birinciliğini ve 2 milyon dolarlık ödülünü kutluyor.

The Worlds’deki maçlar biletleri tamamen tükenen Staples Center’daki kalabalık izleyici topluluğu ve dünyanın dört bir yanından on milyonlarca online seyircinin karşısında gerçekleşti. SKT, Samsung Galaxy’i 3-2 yenerek Seri finalini kazandı ve böylece tacını korumuş oldu. SKT 4 yılda 3 dünya finali kazandı!

SKT’den Lee “Faker” Sang-hyeok kazandıkları şampiyonlukla ilgili şunları söylüyor: “Kesinlikle, bu Amerika’da League of Legends için şimdiye kadar gerçekleşen en önemli eSpor olayıydı. Hayranlar, prodüksiyon, oyunlar ve baştan sona tüm deneyim beklentilerimizi aştı. En yüksek seviyede, bir sürü insanın karşısında oynamak SKT, Team Razer ve hayranları için muhteşem bir an, bir dönüm noktası.”

“Faker” destansı kariyeri boyunca kazandığı başarılar ve istikrarı sayesinde League of Legends’ın “Michael Jordan”ı olarak anılıyor. Hem onun hem takım arkadaşlarının becerileri, turnuva boyunca zirvedeydi.

Razer kurucu ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan, SKT’in şampiyonluğu için şu açıklamayı yaptı: “SKT herhangi bir spor dalındaki rekabetçi takımlar tarafından elde edilen en etkileyici başarılardan birini art arda kazandı ve yavaşlama emaresi göstermeden devam ediyor. Her bir oyuncunun sahip olduğu yetenek ve hazırlık inanılmaz. SKT, Amerika ve diğer yerlerdeki milyonlarca ve milyonlarca hayranın etkinliği izlemesi için başlı başına bir sebep. Bu gerçekten de global bir fenomen.”

Team Razer çatısı altında toplanan tüm takımlar gibi SKT’in oyuncuları da maçlarında Razer fare, klavye, kulaklık, konsol kontrolcüsü ve diğer aksesuarları kullanıyor. “Faker” son olarak, şimdiye kadar yapılmış en hassas fare olduğu için DeathAdder Elite kullanmaya başladı.

Faker, DeathAdder Elite ile ilgili şunları söylüyor: “Beş yıldan uzun süredir, hatta pro sporcu olmadan önce bile DeathAdder kullanıyorum ve benim için, daha konforlu başka bir fare hiç olmadı. Razer pratikte, ekipman performansının kötü oyun için bahane olmasını bu fare ile engelledi.”

Team Razer ekipleri bu son şampiyonlukla birlikte şimdiye kadar yapılmış altı League of Legends Dünya Şampiyonası’ndan dördünü kazanmış oldu. Her yıl düzenlenen final sürekli olarak yılın en çok izlenen eSpor etkinliği oluyor ve izlenme oranlarında NBA Finalleri ve MLB Dünya Serisi dahil pek çok geleneksel sporun şampiyonluk müsabakalarını geçmiş durumda.

Razer bir profesyonel oyuncuyu destekleyen ilk firma olmuştu. Firma 2000 yılında Jonathan “Fatal1ty” Wendel’e, bugün 10 haneli kazanç rakamlarına ulaşan oyun ekipmanları endüstrisinin şekillenmesini sağlayan, dünyanın ilk oyun faresi Razer Boomslang ile sponsor olmuştu. Bugün ise, Razer dünya çapında 20 takımın ve 180 rekabetçi oyuncunun sponsoru.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Sennheiser HD 2 ile En İyi Sesi Yakalayın

Previous article

Samsung EVO Plus 256 GB MicroSD Türkiye’de

Next article

You may also like

More in E-Spor