Far Cry 5’i 4K 60 FPS Oynadık

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Ön İnceleme
1.3K
0

27 Mart 2018 tarihinde piyasaya çıkacak olan Far Cry 5’i 4K 60 FPS kalitede, Ubisoft’un Londra ofisinde oynadık. Oyunu, PlayStation 4 platformunda ve Samsung’un LU32H850 modelinin 32” monitöründe deneyimledik ve bu deneyimlerimizi sizlere aktarıyoruz.

Uzun süredir beklenen ve birçok oyuncuyu heyecanlandıran Ubisıft’un Far Cry 5’i altında oldukça karanlık bir hikayeye yelken açıyor. Serinin ağabeylerine yakından baktığımızda üçüncüsünden sonrakiler biraz hayal kırıklığıydı. Bu sefer Ubisoft, kedi olalı bir fare tutmuş olacak ki Far Cry 5’te bazı detayları öne çıkartmayı başarmış. PC tarafında henüz herhangi bir deneyimimiz olmadığı için yorum yapmak zor ancak oyun, grafik anlamında konsolda oldukça başarılı ve parlak grafiklere sahip. Aşağıda izleyeceğiniz videoda grafik ve oynanış hakkında az da olsa ipucuna sahip olabilirsiniz. Ne yazık ki NDA yani yayın yasağı altında olan belli arayüzleri, menüleri ve co-op oynanışı yayınlayamıyoruz. Ancak yakın zamanda daha fazlasını öne çıkartacağımızdan şüpheniz olmasın!

Oyunumuzun hikayesi bizleri Montana’nın Umut Kasabasına davet ediyor. Burada özgür insanlar şehrin tadını çıkartırlar. Montana aynı zamanda Cennetin Kapısı adı altındaki kıyamet tarikatının da merkezidir. Tarikatın lideri Joseph Seed ve kardeşlerine karşı durmak da bizim görevimizdir. Oyun, bu bakımdan din öğesini fazla göze sokan içeriklerle dolu. Eğlence kısmında türünü sevenleri tatmin edecek detaylara sahip olan Far Cry 5, umuyoruz tekdüze bir senaryoyla karşımıza çıkmaz. Sağ gösterip sol vuran hikayeleri özledik!

Oyunun yayınlanan yeni fragmanını ve Londra’daki deneyimimizi aşağıdan izleyebilirsiniz.

PlayLink Deneyimi – Hidden Agenda / SingStar Celebration