Ön İnceleme

Roller Champions Ön İnceleme

0

Ubisoft’un oyunlarına hakim olanlar karşılarına nelerin çıkacağını az çok bilirler. Sizler de oyun dünyasını aktif takip edenlerdenseniz Roller Champions, Rocket League’in en büyük rakibi olacak konusundan haberiniz vardır. 11 Mart tarihinde kapalı alfa sürecine giren oyunu deneyimleme şansına eriştik. İşte oyunun “şimdilik” bize sundukları.

Spor oyunlarıyla aranız nasıldır bilemiyoruz, ancak Roller Champions biraz farklı. 3v3 olacak şekilde multiplayer olarak üçüncü kamera bakış açısına sahip oyunda, 2 takımın kapışmasına şahit oluyoruz. Tabii ki o takımlardan birinde biz de varız. Amacınız yedi dakika içerisinde beş puan kazanmak ve bunu da topu kaleye ulaştırarak yapıyorsunuz. Diğer tarafta karakterlerimizin patenlere sahip olduğunu ve kaydığınız sahanın da oval şekillerle hayat bulduğunu hatırlatalım. Oyunda belli turlar mevcut. Topu takım arkadaşlarınıza geçirirken, rakibe farklı saldırılar yapabilirsiniz.

Roller Champions Oynanış

Konuyu biraz daha detaylandırmakta fayda var. Bir takım mavi, diğeri ise turuncu. Sahanın oval olarak tasarlanmasının ardında topu geçirmemiz gereken kalenin biraz yüksekte olmasından da kaynaklanıyor. Oyunu az daha zorlaştırıp, aksiyonu arttırmak bir noktada şart malum. Ayrıca direkt kaleye hücum etmek de pek doğru değil. Sayının artması için pisste takım arkadaşlarınızla etkileşimde olmanız gerekiyor, hatta bu kısmı biraz Amerikan Futbolu kafası gibi düşünebilirsiniz.

Oynanışta aklınızda olması gereken, topu kaptığınızda belli alanlardan geçmeniz gerekiyor. Belli bölgelerden geçerek çembere ulaşıp topu ulaştırırsanız, daha fazla sayı kazanıyorsunuz. Tabii siz bunu yaparken rakipler de boş durmayacak ve topu elinizden almak veya sizi devirmek için elinden geleni yapacak. Eğer top sizdeyse amacınız sadece size fazladan sayı kazandıracak bölgelerden geçmek ve çembere ulaşmak olsun. Sizin rakibe saldırmanıza gerek yok, tabii rekabeti biraz arttırmak istiyorsanız neden olmasın.

Rakipleri devirmek için sık sık hızlanmalı ve doğru hamleyi, doğru açıdan yapmalısınız. Maksimum 2-3 maçta anında kontrolleri kavrıyorsunuz. Tipik W, A, S, D yön tuşlarının yanında shift ile hızlanıyorsunuz. Hızlıca yön değiştirmeniz gerekiyorsa sol ctrl, rakibi durdurmak için ise E tuşuna basabilirsiniz. Tuş kombinasyonu zaten oyunda zaman harcadıkça kolaylaşacaktır. Bu kısma hemen alışırsınız.

Roller Champions Modlar

Kapalı alfa olmasından ötürü oyunda şimdilik görebildiğimiz dört farklı mod mevcut. Eğlencenin tabanını 3v3 maçlar oluşturuyor. Diğer modlar yapay zekaya karşı kapışma, hızlı maç gibi seçeneklere sahip. Açıkçası pek çeşitlilik yok, zaten henüz tamamlanmamış bir oyundan fazlasını beklemek de anlamsız olur. Diğer kısımda eğlenmek ve içinizdeki hırs duygusuna yenik düşmek istiyorsanız, kesinlikle online olarak 3v3 modunda takılmalısınız.

Şimdilik oyunda karakter özelleştirme kısmı da geri planda bırakılmış. Görünen o ki Ubisoft, oynanış kısmına odaklanmış ve şaşılacak şekilde herhangi bir sorun da yok. Gerek bağlantı anlamında, gerekse oynanışta pürüzsüz ilerleyen kapalı alfa deneyiminde gözlerimiz daha fazla kozmetik aradı. Karakterinizin saçı, kaskı, patenleri ve tshirtünü değiştirme dışında kapalı alfada pek seçenek yoktu malum. Muhtemelen Ubisoft bu konuda havuzu geliştirmeye devam edecektir.

Hazır oyun içi eşyalar dedik, ek bir bilgi de ekleyelim. Birçok online oyunda olduğu gibi Roller Champions içinde de sınırlı sayıda satılan eşyalar mevcuttu. Bunları almak için ise oyun içi paraya ihtiyacınız var. Maçları kazandıkça ve oyunda zaman harcadıkça, oyun içi parayı kazanmak kolay. Tekrar hatırlatmakta fayda var, kapalı alfa sırasında çok sayıda kısıtlama olduğu için tam deneyimi anlatmak imkansız.

Sonuç olarak eğlenceli oynanış sunan Roller Champions, bir noktada gerçekten Rocket League havasına sahip. Yerinizde durmadan sürekli aksiyon peşindesiniz. Eğer karakter yaratma kısmı biraz daha detaylandırılıp, oyuncuların kendi karakterlerini istediklerine maksimum yakınlıkta yaratmalarına izin verilirse genel görünüş daha tatlı olacaktır. Ne de olsa oyuncuların çoğu kendi imzalarını görünüşüne yansıtmayı sever.

Oyunun en büyük ihtiyacı kesinlikle modlar. Eğer çeşitlilik artarsa Roller Champions daha eğlenceli hale gelecektir. Aksi durumda kendini tekrar eden bu modlar oyuncuları çok hızlı uzaklaştıracaktır. Rocket League’e olan benzerliği kötü anlamda değil, oynanışı iyi anlamda etkilediği gerçek. Her şekilde oynanışı daha sürükleyici ve etkileyici hale getirmek Ubisoft’un elinde. Umuyoruz daha renkli haliyle, şıkır şıkır farklı bir spor oyunumuz olacak.

 

One Punch Man: A Hero Nobody Knows İnceleme
Keeper of Time
“Lost time is never found again. Oh, never mind I found it.”

  Assassin’s Creed Odyssey, Kısa Süreliğine Ücretsiz

  Previous article

  XPG Oyuncu Ekipmanlarında Büyük İndirim

  Next article

  You may also like

  Comments

  Comments are closed.