Ön İnceleme

Terrorarium Ön İnceleme – Erken Erişim

0

Kendinizi bir sabah uyandığınızda Moogu olarak bulmaya hazır mısınız, o zaman hazır olun: Terrorarium’un erken erişim sürümünü inceledik.

Stitch Media tarafından geliştirilen, puzzle-aksiyon türündeki oyun, Steam’de an itibariyle erken erişimde. Yapımcı firma 6 ay – 1 yıl içerisinde tam sürüme geçmek istediğini söylese de, her oyunda olduğu gibi bir ertelenme ihtimali mevcut.

Harita oluşturma kısmında çeşitli ek seçenekler mevcut.

Peki Terrorarium bize ne sunuyor? Oyun, tek kişilik bölümler ve atölye desteğine sahip. Oyuncular, mevcut aşamada eğer oyunun sunduğu bölümleri bitirirlerse, diğer kullanıcıların sunduğu bölümlerde vakit geçirebiliyor.

Çeşitli Moogu türlerinden biri, mesela bu arkadaşımızın gazı var, şişman değil, hep gaz onlar.

Terrorarium’un baş rolünde ise bir Bahçıvan (Gardener) ve Moogu türleri var. Çeşitli haritalarda, A noktasından B noktasına gitme temelini konu alan oyun, çok da kolay lokma olmadığını başlangıç seviyelerinden sonra hızlıca hissettiriyor. Taş-makas-kağıt benzeri sistem içeren oyun, Moogu türleri ve haritanın zorlukları devreye girince gittikçe karmaşıklaşıyor.

Oyunun özeti: Moogu’larınız var, pıtı pıtı gidiyorsunuz.

Bölüm tasarımları çok basit görsellere sahip, ancak kamera ve arayüz konusunda, özellikle de bölümlerdeki tabelaları okurken sorun yaşamak mümkün. Performans konusunda şimdilik sorun yok, zaten çok fazla detay yok iken performans sorunları yaşamak da iyi deneyim olmazdı.

Sözün özeti, eğer bu tarz minimal tasarıma sahip, puzzle oyunlarını seviyorsanız, Terrorarium, yakın takibe almak isteyebileceğiniz bir iş. An itibariyle oyunu Steam üzerinden 18.50TL’ye edinmek mümkün. Bir sonraki incelemede görüşmek üzere 😉

Watch Dogs 3, Londra’da Geçebilir
Mehmet Nalçakan
Annesi Lara Croft oynarken yancı olmaktan buralara kadar geldi. Crash Bandicoot'taki gizli karakter veya Solid Snake'in bilinmeyen klonu olabilir.

Watch Dogs 3, Londra’da Geçebilir

Previous article

HONOR, Yeni HONOR 8C ile Türk Telekom’da

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.