South Park: The Fractured But Whole Oynadık, Hem de Çok Fena

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Ön İnceleme
702
0

17 Ekim tarihinde piyasaya çıkacak olan South Park: The Fractured But Whole’u Ubisoft’un Londra ofisinde oynadık ve bu deneyimi sizinle paylaşmak istedik.

Oyun, RYO, kara mizah ve bol bol komedi öğeleri içeriyor. Tabii buna bağlı olarak +18 yaş kitlesine hitap ettiğini de belirtelim. Diğer önemli konu ise eğer South Park’ı izlemiyorsanız, belli esprileri veya göndermeleri anlamanız imkansızlaşabilir. Bu da oyundan zevk almanızı engelleyebilir. Oyun grafikleri, birebir diziden fırlamış olan karakterlerle süslü.

The Stick of Truth’tan sonraki olayları konu alan oyunumuz, bizi eski kahramanımızı birebir sunmuyor. Bunun yerine yeni bir karakter açıyor ve onun süper güçlerini geliştiriyoruz. Hikayemiz ise suçluların kol gezdiği arka sokakları temizlemek adına kurulan Eric Cartman’ın hayat verdiği çeteye odaklanıyor. Cartman, kendisini The Coon ismiyle yarı insan, yarı rakun olarak görmektedir. Takımında ise birbirinden farklı süper güçlere sahip arkadaşları vardır. İlk oyunda olduğu gibi The Fractured But Whole’da da belli anlaşmazlıklar olur. Bu sefer ana karakter olarak “gazımızın” gücünü Orta Dünya konseptinden çıkartıp, başka bir süper güç ile bir araya getiririz. Üç farklı süper güçten birini seçip, The Coon’un bize verdiği görevleri yaparak, karakterimizi güçlendiririz. Ardından daha büyük savaşlar, daha zorlu boss karşılaşmaları bizi bekler. Her görev sonucunda eğer hikayeye bağlıysa, Cartman gibi ardından Mysterion, Toolshed, Human Kite ve diğerleri de savaşlarda yanımıza katılır.

Aşağıdaki oynanış videosunda The Fractured But Whole’un ana konseptini anlamak çok basit. Oynanış kısmında sıra tabanlı olarak savaşlara katılıyoruz. Eğer düşman bize önce saldırırsa, savaş alanına girmeden önce ilk hamle hakkı ona ait oluyor. Tam tersi durumda ise özel güçlerimizi, düşmanın üzerine püskürtebiliyoruz. Her süper gücümüzün, farklı bir özelliği mevcut. Şimdilik oyun hakkında daha fazla ipucu vermeyelim, sürprizi bozmayalım. Sizi oynanış videosuyla baş başa bırakıyoruz.

Resident Evil Revelations PS4 İnceleme