1 Dakikada İnceleme

1 Dakikada Philips Momentum 436M6VBPAB İnceleme

0

Sürükleyici deneyimiyle öne çıkan Philips Momentum 436M6VBPAB, özellikle konsol oyunları için tasarlanmış bir monitör.

Renk konusunda tutucu oyunculardansanız, doğal renklerin dışında canlı seçimlere de yönelebilirsiniz. Özellikle ışıklandırma konusunda takıntılı oyunculara hitap eden AmbiGlow aydınlatmasının da olduğunu belirtelim. Bu teknoloji sayesinde Momentum, oynadığınız oyuna veya izlediğiniz filme göre farklı ambiyanslar yaratabiliyor. Dilerseniz bu özelliği kapatabilir veya yoğunluğuyla minik ayarlar yapabilirsiniz.

PS4 Pro’da Marvel’s Spider-Man ve God of War oyunlarında deneyimlediğimiz monitör, oldukça temiz görüntülere sahip. UltraClear özelliği sayesinde ise görüntü son derece keskin.

Monitör, görüntüde oldukça şık ve rahat kullanıma sahip. Tek güzelliği görüntüsü değil. Teknik noktada monitör 43 inç, VA panelindeki 4K UHD çözünürlük mevcut, pik parlaklıkta 1000 cd/m², % 100 BT.709 ve % 97.6 DCI-P3 kapsamı ile ultra geniş renk gamı ve 8 bit +2 bit FRC (Frame Rate Control- Kare Hızı Kontrolü) renk derinliği ile elde edilen 1.07 milyar renk sağlıyor.

Her şey güzel de hiç mi eksisi yok? Monitörün muhtemelen göze çarpan tek sıkıntısı LED’ler. Şöyle ki parlak ışıkta bile temiz görüntü sağlayan monitör, lokal aydınlatma özellikli LED’lere sahip. Bu LED’lerin parlaklık değerleri biraz yüksek. Durum böyle olunca ışık dengesi bozuluyor. Çok karanlık bir ortamı deneyimlemek de aynı oranda olumsuz etkiler yaratabiliyor. 

Her şekilde ürünün en başarılı özelliği doğal renkleri maksimum derecede kullanıcıya sunması. Olur da parlak renkler sizi rahatsız ederse, dilediğiniz gibi ayarlarda oynama yapabilirsiniz. 

Cihaz üzerinde 2 tane HDMI 2.0, 1 Tane DisplayPort 1.4, 1 Tane mini Display Port ve USB-C portu bulunmakta. Oyun oynarken görüntünün dalgalanması ve size kötü gözükmesinin önüne geçmek için geliştirilen, sorunsuz, hızlı yenileme ve ultra hızlı tepki süresi sunan Adaptive-Sync teknolojisiyle neredeyse tüm kare hızlarında akıcı, parazitsiz performansın tadını çıkarabilirsiniz.
 

MMD, Üç Yeni Konsol Monitörü Philips Momentum Modelini Tanıttı
Keeper of Time
“Lost time is never found again. Oh, never mind I found it.”

  Ghost Recon Breakpoint Sistem Gereksinimleri Açıklandı

  Previous article

  PUBG Avrupa Ligi 3. Aşaması Bu Cuma Başlıyor

  Next article

  You may also like

  Comments

  Comments are closed.