Çok İyi Düşünülmüş Ancak Çöp Olmuş 9 Oyun

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Listeler
7.7K
0

Oyun dünyası milyonlarca fikirle doludur. Bazılarına taparız, bazılarından ise nefret ederiz. Bu durum, sevdiğimiz oyun türüyle doğru orantılı olarak değişir. Açıkçası video oyunu dediğimiz şey, herkesin farklı damak tadının olduğunun bir kanıtıdır. Bazı oyunlar vardır ki fikir olarak mükemmeldir, hani daha iyisini başka bir yapımda göremezsiniz. Ancak bazı oyunlar vardır ki mekanik olarak gerçekten berbattır. Yani elimizde hikayesi güzel ancak oynanış yüzünden çöp olmuş veya eğlenceli mantığın arkasına yaslanmış oynanışıyla başarılıyken, hikayesi saçma noktalara ulaşmış oyunlardan bahsediyoruz.

Bazı oyunlar ise PC platformunda eşsiz oynanışa sahiptir, bunun yanında bazı oyunlar konsollarda iğrenç görüntülere sahiptir. Araya geçen zamana karşı geliştirici oyun firmaları bir türlü işini yapmaz ve o oyun, aslında fikrin altında yatan başarılı öğelere rağmen, tarihin tozlu sayfalarında kaybolmaya mahkumdur.

İşte karşımızda çok iyi düşünülmüş ancak çöp olmuş dokuz oyun. Listeye eklemek istedikleriniz varsa, yorum yapmaktan çekinmeyin.

Oyun dünyası milyonlarca fikirle doludur. Bazılarına taparız, bazılarından ise nefret ederiz. İşte “Çok İyi Düşünülmüş Ancak Çöp Olmuş 9 Oyun”

2 / 9

Alpha Protocol

Müthiş mekanik: Alpha Protocol’ün diyalog sistemi oldukça başarılıdır. Hafif blur hale gelen çizgilerin arkasında karakterimizin iyi veya kötü olacağına karar veririrz. Dilersek bir kahraman olup günü kurtarabilir ya da kötü birine dönüşebilir, hatta dolandırıcı bile olabiliriz. Oyunda saldırgan, merhamet ve profesyonellik anlamında üç farklı seçime sahibiz. Şaşırtıcı derecede güçlü yansımalara sahip olan oyun, derin sistemiyle öne çıkıyor. Berbat oyun: Oyunun PC versiyonu, olumlu yorumlara sahip olsa bile konsol tarafında işler biraz karışıyor. 2010 yılının oyunlarına yakından baktığımızda Alpha Protocol, rakiplerine oranla fazla geri planda kalmış durumda. Barındırdığı fazla teknik hatası, itici silah kontrolü ve gülünç durumdaki yapay zekası oyunu, raflarda tozlanmaya zorladı.