Tüm Zamanların Çıkmış En İyi Açık Dünya Oyunları

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Listeler
30.8K
3

Açık dünya öğelerine sahip oyunları seven birçok oyuncu vardır. Kimisi aksiyona girmek istemez ve sadece keşif üzerine odaklanır. Kimisi ise açık dünya olsun ancak içerisinde de etkileyici sahneleri olsun ister. Bazen de oyuncular açık dünya varsa, her şey olsun, içerisinde kaybolalım ister. Bu yazımızda sizlere “En İyi Açık Dünya Oyunları” neler sıraladık. Aralarında oynamadığınız veya listeye eklemek istedikleriniz varsa, yazımıza yorum yapmaktan çekinmeyin.
Kemerleri bağlayın, başlıyoruz!

Oyuncular açık dünya varsa, her şey olsun, içerisinde kaybolalım ister. Bu yazımızda sizlere “En İyi Açık Dünya Oyunları” neler sıraladık.

1 / 23

Dragon Age: Origins

Dragon Age serisine hasta bir oyuncu olarak, hiçbirinde ilk oyundaki kadar zaman harcadığımızı hatırlamıyorum. Karanlık güçlere karşı savaştığımız oyunda birçok yan görev, hikayedeki seçimlerimizle bağlantılı olarak değişen zaman örgüsü de dahil, mitolojik olarak da etkileyici açık dünya yapımlarından biri. Karakter tasarımları olsun, gezdiğimiz dünyanın özgürlüğü olsun Dragon Age: Origins, haritasında kaybolduğumuzda her seferinde bizi sürprizlerle karşılaştırır. Dragon Age: Inquisition da epik yapımlardan biridir. Farkındaysanız, Dragon Age 2’yi direkt es geçtim. Açıkçası serinin en başarısız oyunu olduğunu düşünenlerdenim, yetersiz yapısı ve oynanışı beni çileden çıkartmıştı, hikaye kısmında da bir türlü aradığım doyumu yakalayamamıştım. Ancak ardından gelen Dragon Age: Inquisition, resmen kanayan yaraya merhem niteliğindeydi. Origins ve Inquisition, Dragon Age serisinin mükemmelleridir. Inquisition’da açık dünya konusunda yapacaklarınızın sınırı yoktur. Yığınla yan görev, gezip tozabileceğiniz mekanlar ve daha fazlası.