IFA 2019

MMD, IFA 2019 Fuarı’nda Philips Monitörlerini Tanıttı

0

IFA 2019’daki (Berlin, 6-11 Eylül 2019) Philips standı ziyaretçilerini hoş bir sürpriz bekliyor: Sergilenen Philips monitörleri geniş bir yelpazede yer alıyor ve bunların ölçüleri ve özellikleri hem ev kullanıcılarının hem de her alandan profesyonellerin gereksinimlerini karşılamak için tasarlandı. 

Sınırsız sürükleyicilik: Görüntüleme zevkiniz için kavislendirilmiş 
Philips’in kavisli monitörleri, daha kişisel, daha sürükleyici bir iş ve oyun sunarak görüntüleme deneyimini yepyeni bir düzeye taşıyor. Kavisli ekranlar, gözün doğal kavisini taklit ederek daha sürükleyici bir deneyim sunuyor. Bunu yaparken de bozulmayı en aza indirip kullanıcıyı kendine çeken, belli belirsiz, sürükleyici bir etki yaratıyor. Formatların bazıları, derin 1500R ya da 1800R kavis sunarak görüntüleme alanını genişletiyor ve optimal göz konforu için kullanıcıların çevresel görüş alanına giriyor. 43,4 inçlik 32:10 formatı, çok sayıda daha küçük ekranın yerine geçebilecek genişlikte olduğundan, modeli, finans, bankacılık ve diğer B2B sektörleri için çözüm haline getiriyor. 

Philips 439P9H

Dokunulabilen çözümler: dokunabileceğiniz teknoloji
Dokunmatik teknoloji bu yılın yıldız özelliği. IFA’da sergilenen bütün Philips SmoothTouch monitörlerinde yenilikçi Projected Kapasitif (P-Cap) dokunma ve en iyi, pratik kullanıcı deneyimi için, 10 noktaya kadar destek bulunuyor. Satış noktası, bilgi noktası, konuk ağırlama sektörü ve eğitim sektörü için özellikle uygun olan bu çok yönlü monitörler, daha fazla rahatlık ve esneklik için bir dizi özellik ile donatılmış olarak sunuluyor. Gelişmiş IP54 koruması, suyun ve tozun neredeyse hiçbir tehdit olmadığı anlamına geliyor. Çok sayıda bağlantı seçenekleri ve akıcı ve basit açı ayarı da daha büyük rahatlığı ve kullanım kolaylığını garantiliyor.

Philips 162B9T (solda) ve 172B9T (sağda)

Profesyonel güç: Üretkenliğinizi açmak için yeni anahtarlar
Philips monitörlerinde, profesyonellerin verimliliklerini ve iş yeri performanslarını artırmak için gereksinim duydukları herşey tam olarak var. Bu yılki modellerde USB 3.1, USB-C kenetleme, DisplayLink’e sahip USB-A kenetleme ve DC-out gibi konektiviteyi artıracak özellikler; değiştirilebilir gizlilik teknolojisi ve Windows Hello™ açılır kapanır webcam gibi güvenliği artıracak özellikler; geri dönüştürülmüş ambalaj malzemesi, enerji tasarruflu PowerSensor, LightSensor ve Zero Power Switch gibi sürdürülebilirlik sağlayan özellikler; 4K UHD çözünürlük, Ultra-wide renk teknolojisi, LowBlue modu, EasyRead modu gibi her iş gününden en çok keyfi almayı sağlayacak özellikler ve çok daha fazlası bulunuyor.

Philips 345B1C

Oyunda bir üst level: hep aradığınız deneyim
Philips monitörleri, kullanıcılara eşi benzeri olmayan bir oyun deneyimi sunuyor. IFA’da sergilenen Momentum modeller akıcı, hızlı, yüksek performanslı oynanabilirlik sunmak için son teknoloji ürünü özellikler ve göz kamaştırıcı grafikler ile dopdolu. Bütün bunların yanı sıra, harcanan her bir dakikayı daha da keyifli kılan rahatlık veren, gözleri koruyan özellikler de bulunuyor. Üstelik ünlü İngiliz ses uzmanları Bowers & Wilkins ile yapılan verimli bir ortaklığın sayesinde, 55 inçlik Momentum 558M1RY’de, kullanıcılara bu dünyanın dışında bir ses deneyimi sunan, üç ayrı oyun sesi moduna sahip, özel Bowers & Wilkins yüksek performanslı hoparlörler de var.

IFA’da sergilenen Philips monitörleri hakkında teknik detaylar:

272B1G, 241B1V, 279C9 ve 272B7QUBHEB – günümüz profesyonelleri için tasarlanan bu ekranlar, üretkenlik ve performansı artıran geniş yelpazedeki özellikler ile donatıldı. 27 inçlik 272B1G özellikle çevre dostu, çünkü TCO sertifikası avantajlı, %85 oranında tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastiğe sahip ve cıva, halojen ve PVC-BFR’yi hiç içermiyor.

Dahası, PowerSensor, LightSensor ve Zero Power Switch gibi güç tasarruf teknolojileri sayesinde kullanıcılara en düşük enerji tüketimini sağlıyor. USB, VGA, DVI, DP, HDMI gibi bağlantı özelliklerine ek olarak, 23,8 inçlik 241B1V gizliliği koruyan kapsamlı özellikler ile donatıldığından devlet memurları, banka çalışanları ve askeri alandaki kullanıcılar için de ideal tercih olmasını sağlıyor. 27 inçlik, muhteşem ve ince 279C9 çerçevesiz. Bu sayede büyüleyen görüntüler için IPS ve ultra geniş renk teknolojisi ile bir araya getirilmiş 4K UHD çözünürlüğün güzelliğine gerçek, uçtan uca ekran alanını da katıyor.

27 inçlik 272B7QUBHEB modeli, güvenli Windows Hello™ açılır kapanır bir webcam ve QHD çözünürlük gibi kullanışlı özellikler ile dolu ve kullanıcılara USB-C ve USB-A (DisplayLink) bağlantısının yanı sıra DP-out ve DC-out da sunarak tam bir kenetleme çözümü veriyor.

346P1, 439P9H, 345B1C, 272E1CA ve 328E1CA – bu kavisli monitörler kullanıcılara daha gelişmiş, daha sürükleyici bir görüntüleme deneyimi sunmaları için özel olarak tasarlandı. 34 inçlik 346P1 3 taraftan çerçevesiz tasarım, USB-C kenetleme, diz üstü bilgisayar şarjı ve isteğe bağlı Windows Hello™ açılır kapanır webcam gibi özelliklere sahip. 

439P9H USB-C kenetlemeye ek olarak, kapsamlı 43.4 inçlik çerçevesiz bir ekrana, Windows Hello™ açılır kapanır bir webcam’e ve çok daha fazlasına sahip. 345B1C USB-C kenetlemesi, RJ45, Windows Hello™ açılır kapanır webcam, HDR teknolojisi ve enerji tasarruflu bir PowerSensor ve LightSensor sunuyor. 27 inçlik 272E1CA ve 31,5 inçlik 328E1CA sırasıyla 75 Hz Freesync ve 60 Hz Adaptive-Sync teknolojisi ile donatılmış sürükleyici bir tasarıma sahip.

162B9T, 172B9T, 222B9T ve 242B9T – Bu dokunmatik modellerin her biri Projected Kapasitif 10 noktalı dokunma teknolojisine sahip, suya ve toza karşı gelişmiş IP54 koruması sunan, katlanabilir ergonomik bir ayağı ve VGA, DVI, HDMI 1.4, DP 1.2, USB 3.1 gibi bağlantı özellikleri olan geniş yelpazede formatlarda (15,6 inç, 17 inç, 21,5 inç ve 23,8 inç) sunuluyor.

Momentum 558M1RY ve 328M1R – Konsolda oyun oynayanlar için tasarlanan bu modeller, oyun deneyiminin tam anlamıyla aklınızı başınızdan almasını sağlayacak özellikler ile donatıldı. Göze çarpan özellikler arasında çerçevesiz bir tasarım, 120 Hz yenileme oranlı 4K çözünürlük, 558M1RY (54,6 inç) için HDR1000 ya da 328M1R (31,5 inç) için HDR600, Adaptive-Sync/FreeSync teknolojisi, düşük giriş gecikmesi, dört taraflı, yenilikçi Ambiglow teknolojisi, Bowers & Wilkins yüksek performanslı hoparlörleri (558M1RY) ve çok daha fazlası bulunuyor.

1 Dakikada Philips Momentum 436M6VBPAB İnceleme

 

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Overwatch, Nintendo Switch’e geliyor

Previous article

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’de Multiplayer Olacağını Açıkladı

Next article

You may also like

More in IFA 2019