Köşe Yazısı

İyi ki Doğdun CepEjderi

0

Bugün özel bir gün. Bana göre dünya üstündeki en özel insanın doğum günü. Kimisine göre anne / babasının doğum günü en özel gündür. Aile bağı vs. olarak düşünülebilir. Bana soracak olursanız (sormayabilirsiniz de tabii) doğduktan sonra ilerlemeye başladığınız hayat çizginizde en zor kararları (aptal fizik ve matematik sınavları haricinde) aldığınız nokta sevgilinizin eşiniz (bu site jargonuyla karınız tabii boşa mı karıkoca gaming yaptık hıa) olma sürecidir. Bir galaksi üzerinde(ahanda interstellar ost açtım) kayıp giden onca şey içinde yaşamını devam ettirip, tesadüfen (halk arasında bala-göte dedikleri şey bu tam olarak) senle aynı frekansta düşünen, seni tamamlayan kişiyi bulmak… Zor ya, valla billa zor.

Ama oluyormuş işte. Üst cümlede tesadüf kelimesini yurdum duygusallarının “aşk tesadüfleri sever ehe” diye tamamlayacağı gibi (bana soracak olursanız, tesadüf diye bişey yoktur, her olan şey imkanlar dahilindedir) bir hal alabilir. Çok basit bir örnek bu CepEjderi denen zat-ı sevimli muhterem ile evlenmemiş de olabilirdik, bugün başka bi insan evladı doğum gününü kutluyor olabilirdi. Lakin benim ona aldığım ve hala Ebay’daki puşt satıcı yüzünden elime ulaşmayan doğum günü hediyesini işte o arkadaş ona almamış olurdu ve hayat süresi bakımından keyif & mutluluk dediğimiz kavramlar birbirine denk gitmezdi.

Hayat böyle bişi işte. 3 aşağı 5 yukarı derken senle en çok uyumu yakalayan kişiyi bulmaya ve onla o uyumu kaybetmeden yaşamaya dayalı sikko bi yaşam simulatörü olarak düşünebiliriz. İşte bu noktada doğum günlerini sevin, öyle günlerde doğum günü çocuğunu üzmeyin, onu şımartın. özellikle de 1. etki alanındaki kişilerseniz ona sıkı sıkı sarılın. bunların hiç birini yapamıyorsanız da bi çay söyleyin, içi ısınsın.

KarıKoca Gaming’in, hayatımın, Orta Doğu ve Balkanlar’ın en harika CepEjderi, iyi ki doğdun! Neden mi harika? Çünkü o CepEjderi, harika olmak için var.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Taşınabilir Espresso Makinesi

Previous article

Beşiktaş, E-Spor’a Desteğini Sürdürüyor

Next article

You may also like